• Інформація про вступ

    Дорогі старшокласники! Фаховий коледж ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ оголошує набір до 10-го та 11-го класу з гуманітарним та природничо-математичним профілем навчання на 2025/2026 навчальний рік. Фаховий коледж ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ запровадив обов’язковий тест для оцінювання математичних та мовних компетентностей для вступу в 10-ий клас. Всі учні повинні виконати завдання з математики, української та угорської мов. Щоб допомогти вам підготуватися, ми організуємо консультації з даних предметів. Консультація відбудеться 17 травня 2025 року в очному та дистанційному (онлайн) форматах. Очна форма: Консультація відбудеться у Фаховому коледжі ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ (м. Берегове, вул. Лева, 30), яка розпочнеться о 09:00 за київським часом. Дистанційна (онлайн) форма: Консультація відбудеться на…

  • Блокчейн … квантова криптографія: студенти спеціальності «Прикладна математика» на науково-пізнавальній лекції

    Організований коледжем імені Келчеї Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, студенти спеціальності «Прикладна математика» ФПЗІ мали можливість відвідати цікаву й надзвичайно актуальну професійну лекцію. Запрошеним лектором був Андраш Саболчі, власник і керівник компанії Natrix, який виступив із презентацією на тему: «Чи віримо ми своєму банку? Де технологічні гарантії? Блокчейн у банківській сфері». Доповідач доступно представив основні принципи технології блокчейн та на конкретних прикладах показав, як ця технологія може покращити безпеку різних систем. Андраш Саболчі наголосив, що технологічний розвиток є безперервним процесом, а прикладні математики можуть відіграти ключову роль у безпечній та ефективній інтеграції цих інновацій. У межах заходу також прозвучала цікава інформація, пов’язана з квантовою криптографією. Подія стала корисним…

  • На добру згадку та послання в майбутнє

    16 квітня 2025 року випускники Фахового коледжу ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ разом зі своїми кураторами посадили дерева на шкільному подвір’ї. Цим красивим вчинком вони не лише  прикрасили територію  навколо закладу освіти й примножили природу, а й залишили добру згадку про себе. Хоча щойно висаджені саджанці сакури ще невеликі, вони вже значно більші за росточок, із якого проросли. Минають роки, дерева виростають – так само й наші студенти продовжують свій розвиток, адже завершення одного періоду життя є початком наступного етапу зростання. Подібно до дерев ми, люди, розвиваємося як особистості впродовж усього життя. Через багато років, коли наші випускники повернуться до своєї альма-матер, ці дерева завжди будуть нагадувати їм про те,…

  • Великодній майстер-клас в гуртожитку

    У дусі весни та великодніх свят в гуртожитку Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ зібралися студенти на великодній майстер-клас. Ідея заходу та його організація належить педагогу-організатору, директору гуртожитку Молнар Федіру, який і цього разу з великою відданістю подбав про те, щоб організувати для молоді захід, що сприятиме згуртуванню колективу та приємному проведенню часу. У центрі уваги майстер-класу було виготовлення писанок, під час якого учасники мали змогу спробувати різні техніки декорування. Студенти дали волю своїй фантазії: з’явилися писанки з квітами, смужками, крапками, зайчиками, курчатами та багатьма іншими унікальними візерунками. Захід був присвячений не лише творчості: з видутих яєць учасники разом приготували грінки, якими із задоволенням частувалися у дружній, невимушеній атмосфері. Великодній майстер-клас у…

  • Креативність у центрі уваги

    Із  7 по 10 квітня 2025 року у Фаховому коледжі ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ відбувся Методичний тиждень для здобувачів фахової передвищої освіти ІV курсу, в рамках  якого було проведено конкурс «Креативний вихователь 2025».З захід щороку організовує циклова комісія «Дошкільна освіта», з метою підвищення мотивації до набуття соціальних і фахових компетенцій майбутніх вихователів дошкільної освіти,  спонукання до творчої та креативної професійної діяльності. Церемонію оголошення результатів конкурсу «Креативний вихователь 2025» відкрила заступниця директора з організаційно-виховної роботи, куратор студентської групи Кіраль Каталін, наголосивши, що вихователь має володіти усім комплексом властивостей педагогічної майстерності: професійними знаннями, педагогічними здібностями, фаховими уміннями та навичками, що чудово показав цей конкурс. Голова циклової комісії «Дошкільна освіти» Ілона Гаврилюк…

  • Угорська поезія: мова душі людської впродовж століть

    Починаючи з 1964 року, щороку 11 квітня, в день народження угорського поета Аттіли Йожефа, відзначаємо День угорської  поезії. «Мені не обов’язково писати вірші, але, здається, необхідно, щоб вірші були написані, інакше діамантова вісь світу була б викривлена», – писав Аттіла Йожеф. Угорська поезія – це багата і різноманітна літературна традиція, яка протягом століть супроводжувала історію, боротьбу, мрії та внутрішній світ угорського народу. Вірш є вираженням угорської душі: водночас бунтівної і ніжної, патріотична й запитальна, грайлива й  така, що спонукає до глибоких роздумів. Поезія – один з найбільш особистих видів мистецтва. Кілька рядків можуть викликати почуття, спогад чи навіть настрій цілої епохи. Угорська поезія живе саме тому, що вона завжди була…

  • Наша студентка – учасниця Конкурсу угорського красномовства ім. Ф. Казінці

    Із 11 по 13 квітня 2025 року відбулися  фінальні змагання учасників  Конкурсу угорського красномовства ім. Ф. Казінці Карпатського басейну, що в 59-й раз проводився в місті Дьйор. Фаховий коледж Закарпатського угорського інституту на конкурсі представляла Марія Гогола, здобувачка освіти першого курсу спеціальності «Дошкільна освіта» (викладачка угорської мови і літератури Каталін Кіраль). Учасники Конкурсу угорського красномовства повинні були прочитати два тексти: текст за власним вибором і обов’язковий текст, визначений Комітетом призового фонду Казінці. Завдання конкурсу – зрозуміти зміст тексту, тлумачити та інтерпретувати його відповідно до стилю. Конкурс ім. Ф. Казінці  надає можливість здібним учням із року в рік, змагаючись на конкурсі, продемонструвати високий рівень підготовленості, вміння правильно й красиво розмовляти, здатність…

  • Йожеф Береш — бронзовий призер конкурсу ораторів

    Багато хто вважає, що публічно виступати — легко. Ще більше людей переконані, що напівспонтанну промову може виголосити кожен. Але правда в тому, що хороша ораторська промова — це не лише переконливі аргументи, а й стиль, індивідуальність і справжня інтелектуальна насолода для слухачів. Ті, хто 12 квітня 2025 року були присутні на фіналі Карпатського міжрегіонального конкурсу ораторського мистецтва для учнів середніх шкіл, що проходив на філологічному факультеті Будапештського університету імені Лоранда Етвеша, змогли переконатися: молоде покоління теж здатне на вражаючі риторичні досягнення. До фіналу потрапили 25 учасників з різних куточків Карпатського регіону. Вони приїхали з різним життєвим досвідом, світоглядом та словниковим запасом, але всі мали спільне завдання — висловити свою думку…

  • Наші тенісисти на подіумі

    8 квітня на базі Закарпатського угорського інституту ім.Ф.Ракоці ІІ відбулися змагання з  настільного тенісу серед закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти у залік обласних Студентських ігор ХХ Універсіади 2024-2025н.р. У змаганнях взяли участь 9 закладів фахової передвищої освіти. Склад команди Фахового коледжу ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ: Щобак Каталін– ДО-I/2 Єней Давид – ПM-III/6 Деак Арпад – ПM-IV/8 Результати змагань: І місце – КЗ Берегівський медичний фаховий коледж ІІ місце – Фаховий коледж Закарпатського угорського інституту ім. Ф.Ракоці ІІ ІІІ місце – ВСП Ужгородський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ. Висловлюємо вдячність організаторам за їхній внесок у успішне проведення заходу, створення спортивної та дружньої атмосфери під час змагання, а також нашим…

  • Поезія як дзеркало душі

    У День угорської поезії здобувачі освіти  І курсу Фахового коледжу ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ взяли участь у традиційному заході колективного декламування поезії «Вірш на просторі» («Vers a térben»), організованому громадською організацією «Про культура субкарпатіка» ( Pro Cultura Subcarpathica). Наші студенти долучилися до півтисячного гурту учасників заходу з різних населених пунктів Закарпаття, що декламували вірш «Дай, Боже…». Автор вірша –  угорський поет Ласло Надь, 100 років від дня народження якого відзначають у цьому році. Декламатори добре сприйняли версію пісні на вірш, музику до якої написав Ґергель Марчак. Прийнято вважати, що поезія живе лише тоді, коли є люди, які читають і декламують вірші, написані поетами. Ми живемо в надії, що прочитані…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial