Rákóczi nyomdokain- kirándultak a Szakképzési Intézet diákjai

A hagyományokhoz híven a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felsőfokú Szakképzési Intézete idén is részt vett a Rákóczi Szövetség által meghirdetett tanulmányúton.

Az intézmény elsős diákjai és kísérőtanáraik 2017.október 21-22-én vettek részt a tanulmányi kiránduláson. Az első úti célunk Sátoraljaújhely volt, ahol megtekintettük és megkoszorúztuk a Magyar Kálvária emlékhelyet. A nap további részében Sárospatakra látogattunk, ahol egy tartalmas délutánt tölthettünk el: először megismerkedtünk a Sárospatak Református Kollégium történetével és múzeumával, majd pedig a várat tekintettük meg.

A tanulmányút második napján a diákjainkkal Széphalomra látogattunk. Itt felfedeztük a Magyar Nyelv Múzeumát, ahol rengeteg új és érdekes dolgot tudtunk meg nyelvünkről és irodalmunkról, valamint leróttuk kegyeletüket Kazinczi Ferenc sírja előtt. Az igazán érdekes és tartalmas délelőtt után Borsiba utazott a csoport, ahol II. Rákóczi Ferenc szülőházát kerestük fel. A fejedelem szülőháza után a sírjához vezetett az út, hiszen a következő állomás Kassa volt. Igazi élmény volt végigsétálni az óváros utcáin, megnézni a Szent Erzsébet székesegyházat, II. Rákóczi Ferenc sírját, a zenélő szökőkutat, valamint a tömérdek történelmi és kulturális látványosságot, ami a régi magyar városban fogadott minket.

A tartalmas hétvége után kissé fáradtan, de élményekkel gazdagodva térhettünk vissza Beregszászba.

Terveink szerint minden évben megmutatjuk elsős diákjainknak II. Rákóczi Ferenc fejedelem életútjának legfontosabb állomásait, ezáltal jobban megismerhetik intézményünk névadójának életét és személyét.

Keresztyén Gabriella