A sportolásban is élen járunk!

Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy  a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felsőfokú Szakképzési Intézete a kárpátaljai magyar tanintézmények között meghatározó helyet foglal el. A tanulmányi versenyeken rendre az élmezőnyben végzünk, a végzősöknek előírt külső független tesztelésen (ZNO) pedig 98%-os eredményességgel teljesítettek diákjaink.

Iskolánk azonban nemcsak különböző tantárgyakban jeleskedik, tanulóink előszeretettel mutatják meg képességeiket sportversenyeken is. A kárpátaljai szakképzési intézetek (koledzsek) és technikumok között meghirdetett XV. Megyei Univerziádén tanulóink többször is dobogóra állhattak. Sakkban és dámajátékban harmadik helyezést értünk el, teremlabdarúgásban (futsal) pedig a dobogó második fokára állhattunk fel. Összesítésben a középmezőnyt jelentő hatodik helyen végeztünk, ami bizonyítja: intézményünk nemcsak a magyar iskolák között, hanem megyei szinten is jelen van az oktatás vérkeringésében.

Keresztyén Gabriella