Облік і оподаткування
Участь майбутніх обліковців у Антикорупційному тижні
04 грудня 2024 р. здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування» та викладачі циклової комісії прослухали лекцію «Антикорупційна діяльність в ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ», яка проводилась в рамках Антикорупційного тижня.
Лекція була організована з метою ознайомлення здобувачів освіти із заходами, спрямованими на запобігання корупції в академічному середовищі, підвищення прозорості в освітньому процесі та формування високих моральних стандартів у майбутніх фахівців. Під час лекції спікери Островський Олександр, Козак Андрея, Моца Андрій, а також представники студентського самоврядування Біро Рената та Нодь Юлія висвітлили ключові принципи антикорупційної діяльності в інституті, поділилися практичними прикладами реалізації політики доброчесності та наголосили на ролі кожного учасника освітнього процесу в дотриманні академічної доброчесності.
Цей захід став важливим кроком у вихованні свідомого ставлення до професійної етики майбутніх фахівців. Адже лише за умов прозорості, відповідальності та доброчесності можна створити ефективне освітнє середовище, яке формуватиме високоосвічених та морально стійких професіоналів.
Трансфер знань із академічної доброчесності від магістрів кафедри обліку і аудиту ЗУІ ім.Ф.Ракоці ІІ
4 грудня 2024 року здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування» взяли участь у відкритій лекції на тему «Академічна доброчесність», яку провели магістри освітньої програми «Міжнародний облік і оподаткування» Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ.
Із вітальними промовами виступили д.е.н., проф. Пойда-Носик Н.Н. та доценти д.філос. Лоскоріх Г.Л. і к.е.н. Стойка Н.С., які наголосили на важливості та необхідності популяризації принципів академічної доброчесності, дотримання етичних норм у процесі здобуття освіти.
Серед ключових питань відкритої лекції були визначення терміну та види академічної недоброчесності, основну ж увагу слухачів було спрямовано на відповідальність за порушення основних принципів доброчесності всіх учасників освітнього процесу: здобувачів освіти, педагогічних і науково-педагогічних працівників. Для прикладу лектори презентували кейси із розкриттями недоброчесності у працях відомих вітчизняних та зарубіжних політиків і чиновників.
На завершення заходу присутні отримали практичне завдання – здійснити перевірку тексту на плагіат за допомогою відкритих електронних платформ.
Подібні заходи з популяризації академічної доброчесності є важливими складовими на всіх етапах здійснення освітнього процесу.
Відзначення Міжнародного дня бухгалтера
11 листопада 2024 року кафедра обліку і аудиту ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ спільно із цикловою комісією «Облік і оподаткування» Фахового коледжу ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ вже всьоме провели профорієнтаційний захід, присвячений Міжнародному дню бухгалтера, для здобувачів освіти бакалаврату (освітні програми «Облік і оподаткування» і ОП «Фінансова безпека) і магістратури (ОП «Міжнародний облік і оподаткування») та здобувачів фахової передвищої освіти Фахового коледжу ЗУІ (ОПП «Облік і оподаткування»). Цьогорічне дійство відбулося у рамках Днів угорської науки під девізом «Наукове консультування на благо суспільства».
Захід відкрив ректор ЗУІ, д-р гуманітарних наук в галузі мовознавства, проф. Степан Черничко, який підкреслив важливість професії бухгалтера в сучасному світі:
«Бухгалтерія — це не лише «мова бізнесу», але й основа довіри, на якій ґрунтується розвиток суспільства. Саме завдяки професійності бухгалтерів формується той економічний баланс, що дозволяє бізнесу розвиватися, забезпечує зростання зайнятості та добробут громадян».
Із вітальним словом до всіх учасників звернулася директорка Фахового коледжу ЗУІ к.п.н., доц. Катерина Шовш, яка наголосила, що «професія бухгалтера є однією з ключових та найбільш затребуваних у сучасному суспільстві. Роль бухгалтера не обмежується лише підрахунками та обліком: це фахівці, від яких залежить фінансова стабільність, прозорість діяльності організацій та успішне управління ресурсами», і побажала усім присутнім отримати професійне задоволення від заходу та спілкування.
Програма свята складалася з двох частин: інтерактивної та профорієнтаційної.
Спочатку здобувачі освіти-модератори розповіли про зародження бухгалтерської професії. Знання історії бухгалтерії додає цінності сучасним фахівцям, адже дозволяє глибше зрозуміти еволюцію професії та її значення в різні епохи.
Наступним етапом програми стала інтерактивна віртуальна гра на сучасній онлайн-платформі «Kahoot!», яка внесла в захід атмосферу змагання і веселої співпраці. Учасники мали можливість у реальному часі відповідати на запитання статистичної вікторини, використовуючи свої гаджети. Найактивніших учасників відзначили подарунками, що стало приємним заохоченням і чудовим завершенням цього етапу заходу.
Потім здобувачі освіти виступили у ролях відомих світських діячів, які розпочинали свою кар’єру з роботи бухгалтера: Дж. П. Морган, Джон Рокфеллер, Френк Мейсон Робінсон, Елізабет Арден, Аль Капоне, Френк Вілсон, Джанет Джексон. Актори підійшли до поставленого завдання досить креативно, адже виступи супроводжувалися яскравими музичними презентаціями та цікавими історичними фактами.
Профорієнтаційна складова включала зустріч і бесіду з представниками науки та бізнесу, що дало здобувачам освіти можливість дізнатися про сучасні вимоги до професії з різних перспектив.
Запрошені гості зі сфери науки – д-р габіл. Аттіла Рожа і д-р Олександра Секереш із факультету економіки Дебреценського університету акцентували увагу на необхідності тісної співпраці між наукою та бізнесом, що створює сприятливі умови для впровадження інноваційних рішень. Взаємодія з практичним середовищем дозволяє краще підготувати студентів до реальних викликів професійного життя та допомагає їм набути необхідного досвіду ще під час навчання.
Зі сторони бізнесу виступили засновник ДиноПарку Аттіла Відікан і президент Спілки молодих угорських підприємців Закарпаття Пейтер Гусар. Вони розповідали про важливість професії бухгалтера з точки зору керівників, підкреслюючи, що сьогодні ця спеціальність має величезний вплив на бізнес-процеси. Гості акцентували увагу на необхідності постійного розвитку та оновлення знань бухгалтерів, оскільки сучасний ринок праці вимагає від них глибокого розуміння економічних трендів і швидкої адаптації до змін, життєвими прикладами, що залишило в учасників позитивні та незабутні враження.
На заході запрошеними учасниками були й учні старших класів трьох закладів освіти: Берегівського ліцею імені Лайоша Кошута, Берегівського ліцею імені Габора Бетлена і Берегівського ліцею імені Ілони Зріні. Метою їхньої участі було ознайомлення з вимогами до сучасних фахівців і формування уявлення про можливості кар’єрного розвитку в економічній сфері.
«Такі заходи не лише розширюють кругозір молоді, а й розвивають їх критичне мислення, соціальну відповідальність. Саме таке всебічне виховання закладає фундамент для майбутнього суспільства, де професіонали не просто виконують свої обов’язки, а й творять, змінюють і розвивають країну»,
– підкреслив старший викладач кафедри обліку і аудиту Габор Потокі.
Заступниця завідувача кафедри обліку і аудиту ЗУІ д-р філософії з обліку і оподаткування, доц. Габріелла Лоскоріх зазначила, що «такі заходи дозволяють здобувачам освіти поглянути на майбутню професію з практичної точки зору, глибше зрозуміти її особливості та вимоги. Окрім того, вони сприяють встановленню зв’язку з потенційними роботодавцями, які можуть поділитися власним досвідом і досягненнями, надихаючи молодь на професійний розвиток і орієнтуючи на досягнення успіху у своїй галузі».
Дякуємо організаторам, гостям, представникам студентського самоврядування ЗУІ ім. Ф.Ракоці ІІ та всім учасникам за внесок у відзначення Міжнародного дня бухгалтера. Це чудова нагода вшанувати працю тих, хто своєю професійністю та відданістю щодня підтримує стабільність і розвиток економіки!
ДЕНЬ КАР’ЄРИ ДЛЯ ОБЛІКОВЦІВ
28 жовтня 2024 року у Фаховому коледжі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ відбувся щорічний захід «День кар’єри», який цього року став особливим, оскільки проходив у рамках святкування 10-річного ювілею Фахового коледжу ЗУІ. Це додало заходу особливої урочистості та значущості, надаючи ще більшої ваги спільній меті — підтримати молодь у професійному самовизначенні.
Викладачі циклової комісії «Облік і оподаткування» вже п’ятий рік поспіль спільно із викладачами кафедри обліку і аудиту ЗУІ проводить цей профорієнтаційний захід для здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування», щоб допомогти їм зрозуміти всі реалії та перспективи кар’єрних сходинок.
Метою цьогорічного дійства було ознайомлення здобувачів освіти з можливостями професійного зростання, актуальними тенденціями на ринку праці, а також із досвідом успішних фахівців, які поділилися своїми історіями успіху і надавали цінні поради.
День кар’єри пройшов під девізом: «Ліфт до успішної кар’єри не працює. Використовуйте сходи! Крок за кроком!», що символізує поступове, але впевнене професійне зростання.
Захід відкрила директорка Фахового коледжу к.п.н., доц. Шовш Катерина, яка підкреслила значущість таких подій для освітнього процесу. Вона наголосила, що сьогодні важливо не лише вивчати освітньо-професійну програму, а й створювати умови для особистісного й професійного розвитку здобувачі освіти, допомагаючи їм визначитися з подальшими кар’єрними кроками та розширюючи їхні можливості.
Програма Дня кар’єри складалася з двох частин. Першою був бізнес-форум із роботодавцями.
Потокі Габор, старший викладач кафедри обліку і аудиту ЗУІ та віце-президент Спілки молодих угорських підприємців Закарпаття, провів гостьову лекцію на тему «Професія підприємця: життєва мета». Спікер поділився власними міркуваннями щодо викликів і можливостей, з якими стикаються підприємці, а також розповів про шлях підприємництва як можливість уникнути традиційних рамок найманої праці та розвивати власну справу. Його досвід та бачення надихнули здобувачів освіти задуматися над підприємництвом не лише як професійною діяльністю, але й як життєвою метою, що може стати шляхом до самореалізації.
Запрошені гості: Барна Дьєрдь – підприємець із багаторічним досвідом ведення бізнесу та Ленд’єл Юрій – власник бюро перекладів і сувенірної крамниці «Donum 4U», ознайомили зацікавлених здобувачів освіти зі специфікою представлених сфер діяльності, з вакансіями та кар’єрними пропозиціями, особливостями кадрової політики та корпоративної культури. Вони наголосили на важливості стратегічного мислення, планування та орієнтації на клієнта, які є ключовими для успішного ведення справ.
Друга частина — нетворкінг-бесіда з випускниками коледжу, нинішніми здобувачами вищої освіти ЗУІ. Баторі Вівіен і Балла Данієл розповіли здобувачам фахової передвищої освіти про своє навчання та роботу, поділилися тим, як досягли успіхів, які навички були корисні в професійній діяльності тощо.
Захід створив сприятливу атмосферу для комунікації, обміну ідеями та пошуку нових перспектив, що надихнуло здобувачів освіти на активне самовдосконалення і відкрило їм шляхи до майбутніх професійних досягнень. Завдяки живому діалогу з успішними підприємцями, викладачами та випускниками, вони отримали мотивацію для подальшого розвитку, оволоділи новими знаннями про реалії ринку праці та вимоги до професіоналів у сфері обліку і оподаткування.
Гостьова лекція для майбутніх обліковців
Фахівець з кібербезпеки компанії Google провів гостьову лекцію для студентів ЗУІ ім.Ф.Ракоці ІІ та здобувачів фахової передвищої освіти Фахового коледжу ЗУІ ім.Ф. Ракоці ІІ
18 жовтня 2024 року Юрій Ландовський, який займає позицію Product Manager по продуктах кібербезпеки в компанії Google, виступив перед студентами кафедри обліку і аудиту та здобувачами освіти спеціальності Облік і оподаткування Фахового коледжу ЗУІ ім.Ф.Ракоці ІІ з темою «Кібербезпека бізнесу: практичний кейс від Google».
Юрій розповів, що працює в компанії Google у департаменті Google Cloud Security та допомагає компаніям ефективніше і швидше реагувати на кіберінциденти. Має досвід роботи з клієнтами, які входять в рейтинг Fortune «100 компаній світу, які розвиваються найшвидше» та державним сектором.
У процесі лекції були розкриті питання щодо ролі кібербезпеки для бізнесу та особливостей оцінки ризиків. Спікер розповів, які існують у сфері кібербезпеки вимоги до сертифікації, регулювання та стандарти, поділився практичними кейсами кібератак та їх наслідками для компаній.
На додаткові запитання аудиторії дав своє оціночне бачення щодо ризиковості вкладень та розвитку ринку інвестиційних інструментів у розрізі цінних паперів та криптовалют.
Висловлюємо щиру вдячність Юрію Ландовському за проведену гостьову лекцію та можливість для здобувачів освіти почути реальні кейси у сфері кібербезпеки! Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
Участь обліковців у Міжнародній науково-практичній конференції
«Кібербезпека в транскордонному співробітництві»
Здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування» та викладачі циклової комісії взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Кібербезпека в транскордонному співробітництві», організованій закладами вищої освіти: Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці II (м. Берегове) та ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (м.Ужгород).
Міжнародну науково-практичну конференцію «Кібербезпека в транскордонному співробітництві» було проведено 15 – 16 жовтня 2024 року на базі ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ.
У рамках конференції під час пленарного засідання та панельних дискусіях у секціях було розглянуто актуальні проблеми кібербезпеки, прослухано змістові виступи та проведено цікаві й жваві дискусії.
У перший день конференції, 15 жовтня, було налагоджено роботу в п’яти тематичних секціях:
- Секція 1. «Кібербезпека у сфері культури кіберстійкості»
- Секція 2. «Сучасні практики у сфері кібербезпеки»
- Секція 3. «Особливості вимог до кіберзахисту інформаційної комунікації, економіки та інших сфер діяльності людини»
- Секція 4. «Кібербезпека: закордонний досвід»
- Секція 5. «Роль штучного інтелекту у сфері інформаційної безпеки».
16 жовтня, на другий день конференції, було проведено воркшопи та майстер-класи для здобувачів освіти.
Міжнародна науково-практична конференція «Кібербезпека в транскордонному співробітництві» проведена на високому науковому рівні, у підсумку учасники конференції дійшли висновку про важливість кібербезпеки у сучасному світі та її роль у забезпеченні безпеки інформації у транскордонних взаємодіях, що є особливо актуальним для освітніх і бізнесових установ на національному та міжнародному рівнях.
Конференція стала чудовою платформою для обміну досвідом між науковцями, практиками та здобувачами освіти, в результаті конференції налагоджено нові професійні контакти та поглиблено співпрацю між закладами освіти й експертами галузі.
Дякуємо організаторам конференції за можливість долучитися до такого важливого заходу, що сприяє розвитку наукових і професійних компетенцій!
П’ята інтелектуальна гра «Економічний брейн-ринг» для обліковців і фінансистів
25 вересня 2024 року відбулася інтелектуальна гра «Економічний брейн-ринг» між здобувачами освіти бакалаврату ІІ,ІІІ курсів Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ (ОП «Облік і оподаткування» та ОП «Фінансова безпека») та ІІІ, ІV курсів Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ (ОПП «Облік і оподаткування»). Цей захід вже вп’яте спільно організовують кафедра обліку і аудиту ЗУІ й циклова комісія «Облік і оподаткування» Фахового коледжу. Цьогорічне дійство стало особливим, оскільки відбулося в рамках святкування 10-річного ювілею Фахового коледжу ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ, що додало заходу урочистості та значущості!
Із вітальним словом звернулася до всіх присутніх директорка Фахового коледжу ЗУІ к.п.н., доц. Шовш К. С., яка привітала учасників і гостей заходу. Вона побажала командам успіху, натхнення та командної злагоди, акцентуючи увагу на тому, що подібні заходи відіграють значну роль у формуванні інтелектуальних, лідерських і професійних якостей. Мотивуючі слова Шовш К. С. стали потужним стартом для учасників, надихаючи їх на постійне самовдосконалення та прагнення до нових звершень у навчанні та майбутній кар’єрі.
Загалом брейн-ринг, учасниками якого були дві команди, по вісім гравців у кожній, складався з чотирьох раундів:
- Візитка команд – Позиціонуй свою команду!
- Економічна квіз-вікторина (за допомогою інтерактивної програми Кahoot)
- TikTok-батл – Позиціонуй свій фах!
- Дебати: «ШІ» в навчанні – вбивця інтелекту чи генератор можливостей? (фінансово-економічна гра)
У складі журі була представниця стейкхолдерів: Гусар А. С., віце-президентка Спілки молодих угорських підприємців Закарпаття, яка відзначила не лише глибокі знання й креативність учасників у вирішенні завдань, але й підкреслила важливість творчого підходу та інноваційного мислення, продемонстровані здобувачами освіти під час змагань.
Завідувач кафедри обліку і аудиту ЗУІ д.е.н., проф. Бачо Р. Й. наголосив, що такі заходи є важливими складниками освітнього процесу. Учасники навчаються ефективно співпрацювати в команді, що є надзвичайно цінним для їхнього майбутнього професійного спілкування, у процесі якого вміння працювати в колективі й разом приймати рішення буде ключовим фактором успіху.
Загалом, за результатами оцінювання, першість на рингу виборола команда обліковців Фахового коледжу ЗУІ!
Всі учасники гри отримали призи, дипломи переможців та учасників. Після заходу обидві команди спільно поласували смачною піцою.
Економічний брейн-ринг став справжнім святом інтелекту, насиченим емоціями, які переживали не тільки учасники, але й глядачі-уболівальники.
Дякуємо командам, організаторам, журі та вболівальникам!
Практичне заняття у формі тренінгу для обліковців і фінансистів
11 вересня 2024 року здобувачі фахової передвищої освіти IV курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування» Фахового коледжу ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ відвідали Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ та взяли участь у тренінгу з питань податкової грамотності .
Практичне заняття у рамках навчальної дисципліни «Податкова система» для здобувачів вищої освіти ІІ курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» на тему «Податкова система та основні засади податкового законодавства України в сучасних умовах» проводила доктор філософії, доцент Лоскоріх Г. Л., заступник завідувача кафедри обліку і аудиту ЗУІ. Здобувачі освіти розглянули податки як метод державного регулювання соціально-економічного розвитку суспільства, їх еволюцію та значення для розвитку держави й територіальних громад, реалізацію плану BEPS в Україні. Лекторка поділилась маркетплейсом фінансових і податкових можливостей для організації власної справи, акцентувавши увагу на корисних онлайн-сервісах і платформах із питань оподаткування.
Тренінг – важлива складова практико-орієнтованого навчання. Тема обговорення покликана інтегрувати теоретичні знання у практичні навички, заняття було насичено супровідним презентаційним матеріалом та численними прикладами й різними кейсовими завданнями, які зацікавили здобувачів освіти та викликали жваву дискусію.
Щиро вдячні лектору за продуктивну роботу зі здобувачами освіти, спрямовану на вдосконалення «soft skills» і «hard skills» навичок!
Успішна атестація випускників спеціальності 071 Облік і оподаткування
26 червня.2024 року здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 071 Облік і оподаткування Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ успішно склали атестацію у формі комплексного кваліфікаційного іспиту.
За освітньо-професійною програмою «Облік і оподаткування» кваліфікаційний іспит передбачає оцінювання результатів навчання, перевірку рівня теоретичної та практичної фахової підготовки фаховитх молодших бакалаврів відповідно до вимог Стандарту фахової передвищої освіти за спеціальністю 071 Облік і оподаткування.
Атестація проводилась відкрито та публічно екзаменаційною комісією, яку очолювала .кандидат економічних наук Югас Е.Ф, доцент кафедри обліку та оподаткування Ужгородського торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету, до складу комісії входили доктор філософії Джанда Г.Б., заступник директора Фахового коледжу, Перчі О.Ф., голова циклової комісії «Облік і оподаткування», доктор філософії Лоскоріх Г.Л., викладач циклової комісії та представник зовнішніх стейхколдерів Дев’ятко Л.Л., головний бухгалтер ТОВ «ТК«БЕРЕГ-ТВ СЕЛО ПЛЮС».
На підставі рішення екзаменаційної комісії дев’ятьом випускникам 2024 року, які продемонстрували відповідність результатів навчання зазначеним вимогам, присвоєно освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра та встановлено освітню кваліфікацію: фаховий молодший бакалавр з обліку і оподаткування. Результати підсумкової атестації засвідчили високий рівень підготовки майбутніх обліковців, що гарантує їхню затребуваність на ринку праці відповідно до вимог сучасного бізнес-середовища.
Щиро вітаємо перших випускників на рівні фахової передвищої освіти!
Бажаємо здійснення всіх мрій та успішного професійного зростання!
Виробнича практика здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності 071 Облік і оподаткування
Виробнича практика здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності 071 Облік і оподаткування Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім.Ференца Ракоці ІІ становить обов’язкову освітню компоненту в системі наскрізної практичної підготовки висококваліфікованих фахівців до їх майбутньої професійної діяльності.
Метою виробничої практики є закріплення та поглиблення теоретичних знань, оволодіння сучасними методами та формами організації обліку, удосконалення набутих професійних навичок та вмінь, необхідних для прийняття рішень, виховання потреби систематичного поповнення знань та їх творчого застосування в практичній діяльності, розвиток і набуття досвіду самостійної роботи за обраною спеціальністю.
Завдяки ефективній комунікації Фахового коледжу із базами практики здобувачі освіти мають змогу вдосконалити набуті практичні навички у реальних професійних умовах діяльності суб’єктів господарювання , показати майбутнім роботодавцям рівень теоретичної та практичної підготовки та підготуватись до успішного проходження атестації у формі комплексного кваліфікаційного іспиту.
Щиро вдячні представникам баз практики та стейкхолдерам: Управління освіти та культури Берегівської міської ради, Батівська селищна рада, Косоньська сільська рада, ГО «ПРО КУЛЬТУРА СУБКАРПАТІКА», ТОВ «АМІ КОНФОРТ», ТОВ «ЖАЙВОРОНОК-ПАЧІРТА», КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО «БЕРЕГІВСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ» БЕРЕГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ за якісну організацію виробничої практичної підготовки зздобувачів освіти, які завершують навчання за освітньо-професійною програмою «Облік і оподаткування».
Навчальна практика майбутніх обліковців
Практична підготовка здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» є невід’ємним складником їх професійного навчання. Метою навчальної практики здобувачів освіти, тривалість якої 4 тижні, є набуття й вдосконалення практичних умінь і навичок, закріплення загальних і спеціальних компетенцій у процесі вивчення фахових освітніх компонент. Навчальні практичні заняття майбутніх обліковців відбуваються у спеціально оснащених та укомплектованих лабораторіях і кабінетах Фахового коледжу ЗУІ імені Ференца Ракоці ІІ із використанням сучасного обладнання й відповідного ліцензованого програмного забезпечення. Орієнтуючись на сучасні вимоги ринку праці при підготовці фахівців, що володіють уміннями, прийомами та методами передових технологій, постійно поглиблюють свої знання з обліково-економічної роботи, практичні заняття під час навчально- пізнавальних екскурсій проводяться безпосередньо на базі суб’єктів господарювання різних організаційно- правових форм.
Щиро вдячні представникам бізнес – середовища: Центр бізнес обслуговування «SKY TEK», Національна акціонерна страхова компанія ОРАНТА, ГО «ПРО КУЛЬТУРА СУБКАРПАТІКА», ТОВ «ТК «БЕРЕГ-ТВ, СЕЛО ПЛЮС» за змістовні та пізнавальні заходи під час навчальної практичної підготовки здобувачів освіти, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Облік і оподаткування».
Майбутні обліковці завітали до бухгалтерсько-економічного відділу Управління освіти та культури Берегівської міської ради
01 травня 2024 року здобувачі фахової передвищої освіти ІІІ курсу спеціальності «Облік і оподаткування» Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ відвідали бухгалтерсько-економічний відділ Управління освіти та культури Берегівської міської ради.
Метою заходу було ознайомити здобувачів освіти з організацією діяльності та функціональними завданнями бухгалтерсько-економічного відділу бюджетної установи, адже у сучасних умовах бюджетні установи посідають вагоме місце у фінансовій системі країни як суб’єкти державного сектору економіки. Від того, наскільки ефективно здійснюється побудова фінансових відносин на рівні бюджетних установ, залежить якість виконання соціально-економічних функцій держави, інтереси яких представлені через бюджетні установи.
Головний бухгалтер управління освіти та культури Берегівської міської ради Баткі Марія Іванівна ознайомила присутніх із роботою бухгалтерсько-економічного відділу, його основними завданнями і функціями.
Майбутні обліковці мали можливість поспілкуватися із працівниками бухгалтерсько-економічний відділу та отримати компетентні відповіді на задані питання.
Висловлюємо щиру подяку Баткі Марії Іванівні за цікаву, пізнавальну та змістовну екскурсію! Така форма організації освітнього процесу, як пізнавальна екскурсія, конкретизує й розширює теоретичні знання здобувачів освіти та трансформує їх в уміння й навички. Сподіваємося на продовження співпраці щодо якісної підготовки високопрофесійних фахівців!
Дослідження креативного мислення та інновацій: гостьова лекція професора Вестмінстерського університету
15 квітня 2024 року студенти економічного профілю кафедри обліку і аудиту ЗУІ, відділення англійської філології та Фахового коледжу ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ мали можливість прослухати гостьову лекцію професора Крістоса Калантарідіса, який працює керівником Вестмінстерської бізнес-школи та проректором з питань педагогічної майстерності й студентського досвіду Вестмінстерського університету (м. Лондон, Великобританія).
Лекція мала на меті розвинути розуміння взаємозв’язку між творчістю, інноваціями та підприємницькими можливостями, а також сфокусувати увагу на критичному сприйнятті інновацій у світлі теорії та практики. Здобувачі освіти взяли участь у дискусіях і висловлювали своє бачення щодо питань: «Чи можна навчити креативності?», «Що таке інновації?», «Чому теорія має значення?» та ін. На прикладі конкретних кейсів та активних запитань до слухачів, лектор підштовхнув учасників до наступних інсайтів:
«Творчості можна навчитися, а інновації можна практикувати.
Це не індивідуальні види спорту!
Творчість та інновації розкриваються в часі!
Теорія має значення!»
Висловлюємо щиру подяку проф. Крістосу Калантарідісу за те, що поділився своїм набутим досвідом із здобувачами освіти!
Обліковці успішно опанували курс «Основи фінансів та інвестицій»
Здобувачі освіти ІІІ курсу спеціальності 071 „Облік і оподаткування” Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім.Ференца Ракоці ІІ в рамках вивчення освітньої компоненти «Основи фінансової грамотності» завершили неформальну освіту за курсом «Основи фінансів та інвестицій», створеним командою Асоціації інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine. Програма курсу складалася з 16 модулів і тривала 4 тижні.
Майбутні обліковці поглибили набуті знання про основні концепції фінансів, учасників глобального фінансового ринку капіталів та його роботу, детально розглянули побудову інвестиційного портфелю, дізналися, як ним керувати та аналізувати результативність інвестицій.
За результатами тестування здобувачі фахової передвищої освіти отримали сертифікати, які підтвердили успішне проходження курсу «Основи фінансів та інвестицій»
Вітаємо майбутніх обліковців та бажаємо подальших здобутків в оволодінні фінансовою грамотністю!
Захист курсових робіт обліковців у рамках V-ої студентської науково-практичної конференції
26 квітня 2024 року у Фаховому коледжі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ відбувся захист курсових робіт здобувачів фахової передвищої освіти IV курсу, випускників спеціальності 071 «Облік і оподаткування». Захист проходив у форматі студентської науково-практичної конференції на тему: «Сучасний простір економічних досліджень у сфері обліку і оподаткування».
Курсова робота з обов’язкової освітньої компоненти «Фінансовий облік» має навчально-пошуковий характер, виконується з метою закріплення, поглиблення та узагальнення теоретичних знань та їх застосування для комплексного вирішення індивідуальних практичних завдань відповідно до набутих програмних компетентностей.
Учасників V-ої студентської науково-практичної конференціїи привітала директорка Фахового коледжу ЗУІ ім.Ференца Ракоці ІІ кандидат педагогічних наук Шовш К.С., яка наголосила, що важливою складовою професійної підготовки майбутніх фахівців є науково-пошукова робота, яка дозволяє реалізувати на практиці набуті загальні та фахові компетенції, підсумувати результати вивчання обов’язкових і вибіркових фахових дисциплін.
Голова циклової комісії «Облік і оподаткування» Перчі О. Ф. ознайомила присутніх із регламентом роботи конференції, представила членів комісії, побажала всім учасникам конференції плідної роботи, а здобувачам освіти – успішного захисту.
Під час написання та захисту курсових робіт майбутні обліковці були націлені на теоретичне осмислення актуальності проблеми, постановку відповідної мети, завдань, методику дослідження й формування отриманих фінансово-економічних показників та розрахунків. Здобувачі фахової передвищої освіти здійснили самостійні дослідження, які ґрунтуються на глибокому теоретичному висвітленні теми, при цьому основна увага приділялась методиці здійснення облікових процедур, їх узагальненню та систематизації, формуванню звітності та наданні пропозицій щодо удосконалення дільності досліджуваних суб’єктів господарювання. Дев’ять здобувачів освіти, які презентували свої дослідження у сфері обліку та оподаткування, виступили з цікавими та змістовні доповідями.
Публічний захист курсових робіт здійснювався перед комісією у складі якої представники стейкхолдерів: Лоскоріх Г. Л., доктор філософії за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування», заступниця завідувача кафедри обліку і аудиту ЗУІ ім.Ференца Ракоці ІІ; Вірліч Ш. Е., директор ТОВ «ЕКС-ІМ ЗАКАРПАТТЯ» та викладачі циклової комісії «Облік і оподаткування» Фахового коледжу ЗУІ ім.Ф.Ракоці ІІ.
Результати захисту курсових робіт показали, що студенти не лише добре володіють теоретичними знаннями, але й уміло застосовують їх для розв’язання конкретних практичних завдань, що є необхідною умовою становлення кваліфікованих фахівців відповідно до потреб сучасного ринку праці та запитів потенційних роботодавців.
Вітаємо обліковців-випускників із успішним захистом!
Участь обліковців у профорієнтаційному заході ЗУІ
17 квітня 2024 року Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ організував День кар’єри та виставку продукції місцевих підприємців, випускників закладу освіти.
Учасники заходу, серед яких були присутні й здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 071 Облік і оподаткування Фахового коледжу ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ, мали змогу заслухати тематичні доповіді та цікаві історії успіху колишніх студентів, випускників різних років.
Спікери, запрошені стейкхолдери та випускники ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ, аналізували попит і пропозиції на сучасному ринку праці, охарактеризували головні тенденції розвитку регіону та запит на фахівців, які добре володіють професійними навичками та практичними вміннями, що необхідні для побудови успішної кар’єри, акцентували увагу на вплив процесів європейської інтеграції на зміст очікуваних запитів роботодавців і вимоги до фахових компетентностей сучасного професіонала.
Участь здобувачів освіти в профорієнтаційних заходах націлює майбутніх фахівців на вдосконалення професійної підготовки та усвідомлення того, що для досягнення успіху в кар’єрі, потрібні ще й навички розвитку «soft skills», постійне поглиблення та розширення набутих знань, удосконалення практичних умінь і фахових компетентностей.
Такі профорієнтаційні заходи є необхідними, оскільки вони поєднують в собі ярмарки вакансій та виставки компаній-роботодавців із найбільш перспективних сфер діяльності.
Про участь обліковців у IV-ій Міжнародній науково-практичній конференції
26 березня 2024 року викладачі циклової комісії «Облік і оподаткування» та здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 071 Облік і оподаткування взяли участь у IV-ій Міжнародній науково-практичній конференції «Цифрова економіка і сталий розвиток: новітні тенденції у фінансах, обліку, менеджменті та соціально-поведінкових науках», яка проводилася в рамках низки заходів «Дні Ракоці» за організації кафедри обліку і аудиту Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ та Національного інституту стратегічних досліджень.
Після урочистої церемонії відкриття відбулися пленарні засідання:
– Бачкаі Йожеф, генеральний консул (Генеральне консульство Угорщини в м. Ужгород, Україна), тема доповіді «Дипломатія та зовнішньоекономічні відносини»;
– Внукова Наталія, д.е.н., проф., заслужена економістка України (Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Україна), тема доповіді «Новітні тенденції розвитку міжнародних стандартів FATF з фінансового моніторингу для сталого розвитку»;
– Сіладі Ференц, доктор філософії, доц., науковий співробітник (Національний інститут стратегічних досліджень, Угорщина), декан (Парціумський християнський університет, факультет економіки та суспільних наук, Румунія), тема доповіді «Вплив функції шлюзу на показники ринку праці прикордонних регіонів – приклад північно-західних повітів Румунії»;
– Вдовенко Наталія, д.е.н., проф., заслужена працівниця сільського господарства України (Національний університет біоресурсів і природокористування України, Україна) тема доповіді «Обліково-аналітичне забезпечення суб’єктів рибного господарства у галузі аквакультури в умовах цифровізації економіки».
У другій половині дня було проведено секційні засідання, на яких учасники мали змогу поділитися своїм досвідом та результатами досліджень у 5 тематичних секціях – «Цифрова економіка та сталий розвиток на макро-, мезо- та мікрорівнях», «Перспективи розвитку обліку, оподаткування, аналізу й аудиту в умовах цифровізації економіки», «Цифрова трансформація у фінансах, банківській діяльності, страхуванні та фондовому ринку: інновації та сталий розвиток», «Інноваційний менеджмент та маркетинг у контексті новітніх економічних викликів», «Соціально-поведінкові науки у контексті економічної трансформації». Робочими мовами конференції були українська, угорська та англійська. Обговорення відбулися в очному та онлайн форматах.
Неоціненний досвід, цікаві знайомства та нові знання – все це стало можливим завдяки організаторам цьогорічної IV-ої Міжнародної науково-практичної конференції «Цифрова економіка і сталий розвиток: новітні тенденції у фінансах, обліку, менеджменті та соціально-поведінкових науках».
Дякуємо колегам за запрошення та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!
Студенти – обліковці взяли участь у святкуванні дня народження князя Ференца Ракоці ІІ
24 березня 2024 року в рамках Тижня Ракоці за планом ЗУІ ім.Ф.Ракоці ІІ було проведено екскурсійну поїздку здобувачів фахової передвищої освіти життєвими стежками Ференца Ракоці ІІ в Угорщину й Словаччину. Здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування» взяли участь у святковому заході, який відбувся в словацькому селі Борша до дня народження князя Ференца Ракоці ІІ. Урочисте зібрання відбулося у відреставрованому у 2022 році замку, в якому 27 березня 1676 року народився син князя Ференца Ракоці І (першого) та його дружини Ілони Зріні – Ференц Ракоці ІІ (другий). Після церемонії відкриття урочистого заходу учасники зібрання поклали вінки до погруддя національного героя Угорщини, борця за свободу угорського народу Ференца Ракоці ІІ. Урочистості продовжилися святковим концертом. Екскурсанти оглянули цікаву виставку в замку, прослухали змістовну розповідь гіда, який дав вичерпні відповіді на всі додаткові питання допитливих здобувачів освіти.
Щиро вдячні ГО «Про культура Субкарпатіка» за організацію пізнавальної екскурсійної поїздки.
Оновлення освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування»
20 березня 2024 року відбулося розширене засідання робочої групи з обговорення та оновлення освітньо-професійної програми підготовки фахових молодших бакалаврів «Облік і оподаткування». До участі у перегляді та обговоренні ОПП були залучені представники стейкхолдерів та потенційні роботодавці суб’єктів господарювання різних організаційно – правових форм та форм власності, члени робочої групи освітньо-професійної програми та викладачі циклової комісії:
– Василь ГАНЬКОВИЧ – начальник управління соціального захисту населення Берегівської РДА-РВА;
– Едіна ШЕБЕШТЕНЬ – головний бухгалтер ТОВ «СТІК КОМПАНІ»;
– Габор ПОТОКІ – віце-президент Громадської організації «Спілка молодих угорських підприємців Закарпаття»;
– Шандор ВІРЛІЧ – директор ТОВ «ЕКС-ІМ ЗАКАРПАТТЯ» ;
– Габріелла ЛОСКОРІХ – доктор філософії за спеціальністю 071 Облік і оподаткування, заступниця завідувача кафедри обліку і аудиту Закарпатського угорського інститу ім. Ференца Ракоці ІІ;
– Галина ДЖАНДА – доктор філософії за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями), заступниця директора з навчально- методичної роботи Фахового коледжу Закарпатського угорського інститу ім. Ференца Ракоці ІІ ;
– Грета МОЛНАР – доктор філософії за спеціальністю 051 Економіка, викладачка циклової комісії «Облік і оподаткування» Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ;
– Оксана ПЕРЧІ – голова циклової комісії «Облік і оподаткування» Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ ;
– Віктор НЕЙМЕТ- викладач циклової комісії «Облік і оподаткування» Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ;
– Герги КЕДЕБЕЦ – викладач циклової комісії «Облік і оподаткування» Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.
– Ноемі МАРКУШ – випускниця другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 071 Облік і оподаткування Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ;
– Камілла ОРОС – здобувачка освіти IV курсу за спеціальністю 071 Облік і оподаткування Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.
Предметом обговорення розширеного засідання були структурні та змістові особливості освітніх компонент, що формують загальні й спеціальні компетентності та програмні результати навчання. Присутні учасники засідання відзначили актуальність та практикоорієнтованість освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування» та її спеціальний фокус: набуття теоретичних знань та практичних навичок з питань бухгалтерського обліку, аналізу, контролю та оподаткування, враховуючи специфіку регіонального розвитку суб’єктів господарювання, прийоми формування професійних цінностей, цифрових вмінь і навичок та їх використання.
Віртуальний тур Музеєм грошей для обліковців
13 березня 2024 року в рамках вивчення освітньої компоненти «Основи фінансової грамотності» здобувачі фахової передвищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» Фахового коледжу ЗУІ ім. Френца Ракоці ІІ відвідали віртуальну екскурсію в режимі реального часу від Національного банку України на тему «Історія грошового обігу в Україні».
Під час віртуального туру до Музею грошей Національного банку України у супроводі гіда обліковці побачили історію України крізь призму банкнот та монет, які були в обігу на наших теренах від найдавніших часів до сучасності. Колекцію музею складають домонетні форми грошей, античні, середньовічні монети, банкноти Української Народної Республіки, а також гроші радянського періоду і сучасної незалежної України. Музей грошей славиться унікальною експозицією, яка ілюструє історію грошового обігу в Україні: понад 3,5 тис. експонатів, зокрема 180 із них представлені у форматі 3D.
Віртуальний тур дав можливість здійснити прогулянку музеєм, розглянути експонати з усіх боків та докладніше дізнатися про кожну музейну вітрину. Також здобувачі освіти мали змогу подивитись унікальний експонат – 3D-зображення злитка із золота, видобутого в Мужіївському родовищі Закарпатської області.
Такі екскурсії є вагомим складником формування фінансової культури та вдосконалюють набуті знання здобувачів освіти щодо історії національної грошової одиниці.
ОЗНАЙОМЧА ЕКСКУРСІЯ ДЛЯ ОБЛІКОВЦІВ У БЕРЕГІВСЬКОМУ СЕРВІСНОМУ ЦЕНТРІ
19 грудня 2023 року здобувачі фахової передвищої освіти 4-го курсу освітньої програми «Облік і оподаткування» Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ разом із здобувачами (першого) бакалаврського рівня вищої освіти 3-го курсу освітньої програми «Облік і оподаткування» і 2-го курсу освітньої програми «Фінансова безпека» Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ відвідали Відділ обслуговування громадян №1 Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (Берегівський сервісний центр). Метою заходу було ознайомити студентську молодь з організацією діяльності та функціональними завданнями сервісних центрів Пенсійного фонду України.
Ознайомчу екскурсію для здобувачів освіти провела керівниця ВОГ Катерина Байов. Насамперед вона ознайомила присутніх із процесом обслуговування громадян, які звернулися до сервісного центру, та продемонструвала принцип роботи терміналу електронної черги, завдяки якому процес отримання послуг відвідувачами стає максимально швидким і комфортним. Здобувачі освіти також ознайомилися з роботою спеціалістів, які безпосередньо працюють із відвідувачами. А одна із студенток скористалася можливістю отримати довідку ОК-5.
Неабияку зацікавленість у молодих людей викликали електронні сервіси Пенсійного фонду України, за допомогою яких можна дізнатись інформацію про сплачені страхові внески і страховий стаж, отримувати різні види довідок, достовірність яких підтверджується QR-кодом, тощо. Також представниця Головного управління пояснила порядок реєстрації на вебпорталі ПФУ, алгоритм пошуку потрібної інформації і послуг та закликала присутніх допомагати близьким людям старшого покоління опановувати сучасні сервіси Фонду.
Висловлюємо щиру подяку пані Катерині за цікаву, пізнавальну та змістовну екскурсію! Сподіваємося на продовження співпраці щодо якісної підготовки високопрофесійних фахівців!
Обліковці взяли участь у Тижні академічної доброчесності
11 грудня 2023 року здобувачі фахової передвищої освіти 3-4 курсів спеціальності «Облік і оподаткування» Фахового коледжу ЗУІ долучилися до Тижня академічної доброчесності, організованого кафедрою обліку і аудиту Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.
Тиждень академічної доброчесності – це низка просвітницьких заходів, спрямованих на популяризацію принципів академічної доброчесності серед здобувачів освіти і викладачів.
У дружній атмосфері учасники ознайомилися з нормативним середовищем, фундаментальними цінностями, нормами, видами академічної доброчесності, наслідками та відповідальністю за її порушення. Під час заходу здобувачі освіти здобули багато нових знань у практичному аспекті. Цікавим елементом став онлайн-тренінг за допомогою навчальної платформи “Kahoot!”. Усі учасники тренінгу радо взяли участь у цій грі й успішно пройшли опитування.
Фаховий коледж ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ підтримує і популяризує принципи академічної доброчесності серед усіх учасників освітнього процесу: здобувачів фахової передвищої освіти, науково-педагогічних і педагогічних працівників, співробітників, роботодавців. Адже якісна освіта неможлива без академічної доброчесності!
Дякуємо організаторам за можливість долучення до активної просвітницької діяльності, корисні поради і цікаві заходи!
Здобувачі освіти-обліковці успішно опанували курс «Академічна доброчесність в університеті»
04 грудня 2023 року здобувачі фахової передвищої освіти 4 курсу освітньої програми «Облік і оподаткування» пройшли онлайн-курс «Академічна доброчесність в університеті» на платформі BУM Online в рамках вивчення навчальної дисципліни «Основи наукових досліджень». ВУМ (Відкритий університет Майдану) – це освітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. Загалом курс складався із п’яти тем, кожна з яких закінчувалася тестуванням:
Академічна доброчесність.
Плагіат.
Академічне письмо.
Передумови створення доброчесного середовища в університеті.
Як створити доброчесне середовище в університеті?
За результатом навчання здобувачі освіти встановили, що академічна доброчесність – це основа якості освіти, яка сприяє розвитку вільної, відкритої та демократичної наукової спільноти, яка працює на користь суспільства та громади.
Після завершення навчання і успішного тестування всі учасники отримали сертифікати, що підтверджують їх компетентність в області академічної доброчесності, і нададуть переваги при науковому і професійному кар'єрному зростанні у перспективі.
Циклова комісія обліку і оподаткування щиро вітає здобувачі фахової передвищої освіти із успішним проходження курсу «Академічна доброчесність в університеті» і отриманими сертифікатами!
ВІДЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ БУХГАЛТЕРА
22 листопада 2023 року кафедра обліку і аудиту ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ спільно із цикловою комісією «Облік і оподаткування» Фахового коледжу ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ вже вшосте провели профорієнтаційний захід, присвячений Міжнародному дню бухгалтера у рамках відзначення Днів угорської науки. Цьогорічне дійство відбулося під девізом «Наука: відповіді на глобальні виклики».
Із вітальним словом до всіх учасників звернулася президентка ЗУІ к.п.н., доц. Орос Ільдіко Імріївна, яка наголосила на тому , що «професія бухгалтера – одна з точних і найбільш потрібних в сучасному світі. Неможливо уявити життя без бухгалтерії – мови бізнесу, адже вона є тим джерелом довіри, якого вимагає суспільство для забезпечення постійного розвитку» і побажала усім учасникам отримати професійне задоволення від заходу та спілкування.
Програма свята складалася з двох частин: інтерактивної та профорієнтаційної.
Спочатку здобувачі освіти-модератори розповіли про зародження бухгалтерської професії. Знання історії бухгалтерії розширює глибину розуміння професії і забезпечує формування професійних компетентностей. Вивчення досвіду попередніх поколінь слугує важливим джерелом навчання для сучасних майбутніх фахівців.
Потім здобувачі освіти виступили у ролях відомих світських діячів, які розпочинали свою кар’єру з роботи бухгалтера: Генріх Шліман, Елізабет Арден, Аль Капоне, Френк Вілсон, Мік Джаггер, Джанет Джексон. Актори підійшли до поставленого завдання досить креативно, інтерпретувавши всі ролі на новий лад. Кожен образ отримав нове бачення, адже виступи супроводжувалися яскравими музичними презентаціями та цікавими історичними фактами.
Наступним етапом програми заходу була віртуальна гра за допомогою сучасної онлайн-платформи «Kahoot!». Присутні мали змогу позмагатися між собою, надаючи відповіді на статистичну вікторину у цифровому просторі за допомогою своїх гаджетів. Найактивніші отримали солодкі подарунки!
Профорієнтаційна складова включала зустріч і бесіду із очільницями різних секторів економіки. Запрошені гості – Нодь Ганна Андріївна, голова Великобийганської територіальної громади, та Егреші Ольга Іванівна, директор ТОВ «ТРИЙДВЕЛТ», розповідали про важливість професії бухгалтера з точки зору керівників, зокрема акцентували увагу присутніх на тому, що нині сама професія бухгалтера набула неабиякої суспільної значимості. Варто підкреслити, що без бухгалтера не існуватиме підприємство. У сьогоднішніх умовах господарювання, коли економіка бурхливо розвивається, кожна поважна установа потребує висококваліфікованого спеціаліста. Без перебільшення можна стверджувати, що бухгалтер – це партнер керівника, його права рука. Від його кваліфікації, освіченості, відповідальності та професіоналізму часто залежить прибуток і доля персоналу, а часто і всієї компанії загалом. Бесіда була жива, активна, з цікавими життєвими прикладами, що залишило незабутні позитивні враження від зустрічі. Спілкування з потенційними роботодавцями є корисним для здобувачів освіти, оскільки дає їм змогу побачити перспективи майбутньої професії та стимулює активно оволодівати комплексом професійно зорієнтованих знань, умінь і навичок, необхідних для того, щоб бути конкурентноспроможними фахівцями, успішно виконувати свої обов’язки та самореалізуватися.
На завершення програми здобувачі освіти презентували власні TikTok відео-ролики тему: «Один день із життя бухгалтера сучасності».
«Насправді, такі заходи є дуже важливими як для здобувачів освіти, які бачать сутність майбутньої професії з практичної сторони, так і для потенційних роботодавців, які можуть передати свій досвід та поділитись досягненнями в своїй роботі. Ми підтримуємо професійну і наукову самоідентифікацію студентів, що є детермінантою становлення їх професійної самосвідомості», — відзначила директорка Фахового коледжу ЗУІ к.п.н., доц. Шовш Катерина Степанівна.
Завідувач кафедри обліку і аудиту ЗУІ д.е.н., проф. Бачо Роберт Йосипович підкреслив: «Такі заходи забезпечують найголовніше – виховання гідних громадян, всебічно розвинених особистостей з широким світоглядом, високим рівнем інтелекту, здатних адаптуватися до вимог сучасного життя, висококваліфікованих фахівців, які могли б втілювати новітні перспективи в економіці, використовуючи соціальну активність і творчий підхід до виконання завдань».
Знання – скарб; праця – ключ до нього (П’єр Буаст).
Участь обліковців у вебінарі на провідній бухгалтерській відеоплатформі
08 листопада 2023 р. здобувачі фахової передвищої освіти 4 курсу освітньої програми «Облік і оподаткування» в рамках вивчення освітньої компоненти «Фінансовий облік» взяли участь в онлайн-вебінарі «Податкова оптимізація ПДВ, зарплати, сплати ПДФО і ВЗ», організованому однією з найбільших освітніх платформ для бухгалтерів і фінансистів «7eminar.com».
Лектором був Тимур Алієв – консультант з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, експерт із трудового права та оплати праці, автор понад тисячі публікацій у спеціалізованій періодиці, кадровий аудитор.
Під час вебінару розглядалися практичні кейси, які охоплювали наступні питання: повернення товарів та виправлення помилок проведених операцій, уникнення штрафів при перевірці, помилки Z-звіту, оптимізація сплати ПДФО та ВЗ, ризики оподаткування неперсоніфікованих доходів і багато інших.
Учасники не лише дізналися багато цікавої та цінної інформації, вдосконалили свої професійні навички (hard skills), але й здобули корисний досвід, який неодмінно знадобиться для їх майбутньої діяльності.
Поради провідного фахівця щодо факторів, які впливають на успішну професійну реалізацію в сфері обліку та оподаткування є важливим складником реалізації освітнього процесу та забезпечення виконання мети та цілей освітньо-професійної програми.
Щиро дякуємо організаторам за цікавий та інформативний онлайн-вебінар!
День кар’єри для обліковців
26 жовтня 2023 року у Фаховому коледжі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ відбувся День кар’єри.
Циклова комісія обліку і оподаткування вже четвертий рік поспіль спільно із кафедрою обліку і аудиту ЗУІ проводить цей профорієнтаційний захід для здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування», щоб допомогти їм зрозуміти всі реалії та перспективи професійного розвитку.
Метою заходу було ознайомлення учасників зі шляхами професійного зростання та кар’єрними можливостями, сучасними тенденціями сфери працевлаштування в контексті європейського розвитку України, зокрема досвідом, що передають фахівці своєї справи.
Цьогорічне дійство проходило під девізом: «Ліфт до успішної кар’єри не працює. Використовуйте сходи! Крок за кроком!».
Захід відкрила директорка Фахового коледжу к.п.н., доц. Шовш Катерина, яка відзначила, що такі заходи є дуже актуальними, адже сьогодні важливо не просто забезпечувати вивчення освітньо-професійної програми, а й мотивувати здобувачів освіти як до особистісного, так і професійного розвитку, допомагати їм у процесі самовизначення й розширення можливостей подальшого навчання та майбутнього працевлаштування.
Загалом програма заходу складалася з двох частин: нетворкінг-бесіда із випусниками коледжу- здобувачами вищої освіти ЗУІ й форум із роботодавцями.
Запрошені гості: Шебештень Едіна – практикуючий бухгалтер із багаторічним досвідом, Тарасова Ілона – власниця й засновниця брендової кондитерської-ресторану «Паріжель», Гусар Пейтер – президент Спілки молодих угорських підприємців Закарпаття. Провідні роботодавці ознайомили зацікавлених здобувачів освіти зі специфікою представленого бізнесу, з вакансіями та кар’єрними пропозиціями, особливостями кадрової політики та корпоративної культури.
У процесі нетворкінгу колишні випускники-обліковці: Баторі Вівіен, Шімон Віолетта і Балла Данієл розповіли нинішнім здобувачам фахової передвищої освіти про своє навчання та роботу, поділилися тим, як досягли успіхів, які навички були корисні в професійній діяльності тощо.
Родзинкою заходу став трендовий ТікТок відеоролик про один день із життя успішних людей від здобувачів фахової передвищої освіти 4 курсу спеціальності «Облік і оподаткування».
Успіх полягає не у визнанні та аплодаціях. Успіх – це коли ти ставиш мету і досягаєш її. По-перше, секрету успіху немає. Успіх має ціну: навчання, цілеспрямованість, впевненість, графік, харизма.
Отже, рецепт успіху: МРІЇ * ЦІЛІ * НАВЧАННЯ * ПЛАН * ДІЇ = УСПІХ
Дякуємо учасникам за ефективну співпрацю, готовність до взаємодії заради якісної освітньої підготовки майбутніх фахівців у сфері обліку і оподаткування!
Навчаємось у фахівців-практиків!
Практична підготовка є важливим складником якісної освітньої підготовки здобувачів фахової передвищої освіти. Залучення до освітнього процесу фахівців-практиків і представників роботодавців сприяє формуванню у здобувачів освіти здатності адаптувати отримані теоретичні знання до практичної діяльності.
18 жовтня 2023 р. директоркою ПП АУДИТОРСЬКА ФІРМА «Бухгалтерія і аудит» Попович Г. Й. проведено практичне заняття зі здобувачами фахової передвищої освіти 3 та 4 курсів спеціальності «Облік і оподаткування» Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім.Ференца Ракоці ІІ. Темою відкритого заняття було розгляд питання щодо важливості контролю та аудиту у сфері бухгалтерського обліку.
Пані Габрієлла детально розповіла здобувачам фахової передвищої освіти про основні напрямки та правила здійснення аудиту та контролю, їхні спільні та відмінні риси, зокрема акцентувала увагу на перспективах професії та стратегії фірми, якою керує.
Одними із найбільш корисних порад від спікерки стали описи практичних ситуацій роботи аудиторів та обліковців. Вона поділилася власним досвідом, розповіла про виклики, які існують під час ведення діяльності, законодавчі особливості тощо. Зацікавленість здобувачів освіти викликали питання щодо професійного розвитку та подальшого навчання.
На завершення лекторка відмітила, що на ринку праці завжди будуть затребуваними бухгалтери, який постійно «ідуть в ногу» з новаціями, дотримуються законодавчих норм, відмінно орієнтуються в правилах обліку та оподаткування.
Після проведення заняття здобувачі освіти та викладачі циклової комісії «Облік і оподаткування» отримали змістовні відповіді на всі задані питання.
Щиро вдячні Попович Г. Й. за цікаве проведення практичного заняття і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
Екскурсія здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування» до банківської установи
У сучасному контексті підготовки здобувачів фахової передвищої освіти практична компонента освітньої траєкторії набуває важливе значення. Саме тому співпраця із стейкхолдерами на всіх стадіях освітнього процесу є складовою якісної підготовки майбутніх фахівців, які повинні володіти фундаментальними знаннями й практичними навичками, достатніми для успішного виконання професійних обов’язків у сфері обліку та оподаткування. Метою проходження здобувачами освіти навчальної практики є набуття практичних умінь і навичок, закріплення загальних і спеціальних компетенцій, набутих ними у процесі вивчення фахових дисциплін.
14 червня 2023р. під час проходження навчальної практики здобувачі фахової передвищої освіти 3 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування» здійснили екскурсію до Берегівського відділення філії АТ «Державний експортно-імпортний банк України» в м. Ужгороді.
Керуюча відділенням Летинець Жанна Іванівна розповіла про особливості функціонування банківської системи України, організацію роботи відділення банку, яке обслуговує юридичних та фізичних осіб із веденням експортно-імпортної діяльності. Також здобувачі освіти детально ознайомились з діяльністю електронного банкінгу, сучасними банківськими продуктами із врахуванням процесів цифровізації в суспільстві, порядком проведення ідентифікації та верифікації нових клієнтів, здійснення фінансового моніторингу при наданні кредитів тощо. На всі задані питання щодо порядку прийому на роботу, проведення конкурсу, роботи із платіжними картками, здійснення розрахунків у безготівковій формі здобувачі освіти отримали обґрунтовані відповіді.
Щиро вдячні керуючій відділенням Летинець Жанні Іванівні за цікаву та змістовну зустріч і професійні настанови. Такі навчально-пізнавальні екскурсії є вагомим складником якісного освітнього процесу і створюють умови для саморозвитку кожного здобувача фахової передвищої освіти.
Про гостьову лекцію для студентів-обліковців
03 травня 2023 року цикловою комісією «Облік і оподаткування» Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ для здобувачів 3-го курсу фахової передвищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» було організовано гостьову лекцію-дискусію на тему: «Облікова політика підприємства як запорука ефективного функціонування системи бухгалтерського обліку» з приватною підприємицею – головною бухгалтеркою ТОВ «Голден Нектар Україна» Шебештень Едіною Гейзівною. Цей захід відбувся у рамках вивчення освітньої компоненти «Бухгалтерський облік».
Зі вступним словом до учасників звернулася голова ЦК «Облік і оподаткування» Перчі О. Ф., яка наголосила, що проведення подібних заходів є особливо актуальним, оскільки потрібно максимально наблизити підготовку здобувачів фахової передвищої освіти до сучасних вимог ринку праці та запропонувати роботодавцям кваліфікованих і перспективних фахівців.
Спікерка ознайомила присутніх з історією створення компанії, особливостями бізнесу у сфері ЗЕД та його масштабування в Україні. Гостя під час лекції акцентувала увагу здобувачів фахової передвищої освіти на топ-навичках, на які звертають увагу працедавці при найманні працівників, розповіла про особливості просування по кар’єрній драбині з власного досвіду.
Лекція-дискусія відбулася в творчій та дружній атмосфері, а представлена інформація зацікавила здобувачів фахової передвищої освіти, які відчули важливість і перспективність обраної професії.
Неформальна освіта майбутніх обліковців
У рамках вивчення вибіркової освітньої компоненти «Основи фінансової грамотності» студенти ІІІ курсу спеціальності «Облік і оподаткування»
успішно пройшли курс «Особистий та сімейний бюджет» на платформі масових відкритих онлайн курсів Prometheus.
Здобувачі фахової передвищої освіти отримали корисну та цікаву інформацію про:
– закони та закономірності, типові переконання щодо витрачання коштів;
– необхідні інструменти та техніки збереження і примноження грошей;
– методику проведення аудиту особистих фінансів та корисні фінансові звички;
– психологію грошей та лайфаки для контролю фінансових витрат;
– критерії вибору недержавних пенсійних фондів.
Учасники курсу дізналися також як саме діє складний відсоток, чому важливо мати «фінансову подушку» та в якій валюті краще її зберігати, про
податкові знижки, накопичувальне страхування залежно від професійного й сімейного статусу.
Загалом курс охоплював наступні 10 тем сумарною кількістю 1,5 год. із проходженням підсумкового тестування:
1. Вступ. Фінансова грамотність українців.
2. Як це – бути багатим? Психологія грошей.
3. З чого починати і де я зараз? Аудит власного фінансового становища.
4. Корисні фінансові звички.
5. Облік доходів і витрат.
6. Сила ранніх заощаджень, складного відсотку та конкретних дій для руху до фінансової свободи.
7. Кредитування. Варто/не варто.
8. Подушка безпеки (Резервний фонд).
9. Недержавний пенсійний фонд.
10. Накопичувальне страхування.
Після успішного завершення курсу здобувачі фахової передвищої освіти отримали іменні сертифікати.
Вітаємо здобувачів освіти Фахового коледжу ЗУІ та бажаємо подальших здобутків!
Оновлення освітньо-професійної програми
«Облік і оподаткування»
13 квітня 2023 року відбулося розширене засідання робочої групи з питання підготовки здобувачів фахової передвищої освіти у Фаховому коледжі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ за освітньо-професійною програмою «Облік і оподаткування».
В обговоренні ОПП взяли участь запрошені представники стейкхолдерів і потенційні роботодавці: заступниця директора ТОВ «Трик» Помаскіна О.Ю., в. о. гол. бухгалтера Управління соціального захисту населення Берегівської РДА-РВА Бакланов Т. Й., гол. бухгалтер ТОВ «Голден Нектар Україна» Шебештень Е.Г., члени групи забезпечення ОПП: заступниця завідувача кафедри «Облік і аудит» ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ, доктор філософії за спеціальністю 071« Облік і оподаткування» Лоскоріх Г.Л., доктор філософії за спеціальністю 051 «Економіка» Молнар Г.Т., голова циклової комісії «Облік і оподаткування» Перчі О.Ф., викладачі циклової комісії «Облік і оподаткування» Неймет В.В., Кедебец Г.О., випускниця коледжу Савицька Б.О., студентка ІІІ курсу Фахового коледжу Орос К.Р.
У ході обговорення освітньо-професійної програми було відзначено, що розвиток загальних і спеціальних компетентностей (поєднання знань, умінь і навичок) є головною метою програми, а тому здобувачі фахової передвищої освіти мають розуміти можливості формування власної освітньої траєкторії. Також акцентовано увагу на практичній складовій освітньо-професійної програми, яка реалізується двома видами практик і написанням та захистом курсової роботи. Учасники засідання провели аналіз наявних складових ОПП, надали пропозиції щодо розширення переліку обов’язкових і вибіркових компонент для реалізації ОПП. Зауважили, що для забезпечення якості освітніх послуг необхідно враховувати регіональний аспект в сучасному контексті розвитку сфери обліку і оподаткування, що в свою чергу впливає на гнучкість освітньої та загальнокультурної підготовки фахівців, сприяє підвищенню затребуваності випускників на ринку праці.
Представники стейкхолдерів відзначили, що для випускників сьогодні особливо важливим є розуміння соціального значення обраної професії та визначення свого місця в системі фахових відносин, а також здатність до критичної оцінки власного життєвого та професійного досвіду, свідомого вибору шляхів і методів удосконалення особистих і професійних якостей.
Про участь майбутніх обліковців у вебінарі
за програмою Global Money Week-2023
Циклова комісія «Облік і оподаткування» Фахового коледжу ЗУІ в цьому році знову долучилася до просвітницьких заходів за програмою Всесвітнього тижня грошей /Global Money Week в Україні. Метою міжнародної освітньої кампанії є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, формування необхідних знань, умінь, поведінки та ставлення, необхідних для прийняття розумних та зважених фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості.
Постійне гасло Всесвітнього тижня грошей /Global Money Week — “Навчайся! Накопичуй! Заробляй!”
Національний банк України, член OECD/INFE та офіційний координатор кампанії в Україні, є організатором Всесвітнього тижня грошей в Україні, який проходить за підтримки Проєкту USAID «Реформування фінансового сектору».
29 березня 2023 року здобувачі фахової передвищої освіти 2 курсу спеціальності «Облік і оподаткування» взяли участь у вебінарі «Сучасні технології, цифровізація та чат GPT у сфері фінансових послуг», який провела головний експерт Управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Вікторія Ролік.
Учасники вебінару дізналися:
▪ про четверту технологічну революцію в історії людства і чому вона торкнеться кожного ;
▪ як комп’ютерні алгоритми змінюють життя;
▪ що таке відкритий банкінг;
▪ чи замінить штучний інтелект людину.
Дякуємо організаторам за змістовний, актуальний та цікавий вебінар!
Інтелектуальна гра «Економічний брейн-ринг»
у рамках Global Money Week-2023
22 березня 2023 року відбулася інтелектуальна гра «Економічний брейн-ринг» між здобувачами освіти спеціальностей «Облік і оподаткування» (освітнього рівня: фахова передвища освіта й перший (бакалаврський) рівня вищої освіти) та «Фінанси, банківська справа та страхування» (перший (бакалаврський) рівень вищої освіти) 1-2 курсів Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ та 2-3 курсів Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ. Даний захід вже вчетверте спільно організовується кафедрою обліку і аудиту ЗУІ й цикловою комісією «Облік і оподаткування» Фахового коледжу.
Цьогорічне дійство відбулося в рамках святкування в Україні Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week) – щорічної міжнародної освітньої кампанії, метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді. Тема просвітницького заходу “Плануйте свої гроші, плекайте своє майбутнє” наглядно звертає увагу учасників на необхідність бути далекоглядними, дбати про навколишнє середовище та суспільство, ухвалюючи виважені фінансові рішення.
Із вітальним словом звернувся до всіх присутніх ректор ЗУІ д.філ.н., проф. Черничко С. С., який наголосив, що важливою складовою в процесі навчання та становлення особистості є саме фінансова грамотність, зокрема побажав успіху та наснаги командам.
Директорка Фахового коледжу к.п.н., доц. Шовш К. С. звернула увагу на те, що такі інноваційні заходи допомагають здобувачам освіти розвиватися, проявляти креативність, логічне мислення, кмітливість, комунікабельність, вміння працювати в команді, тобто все те, що важливе на шляху до успішної кар’єри в будь-якій сфері.
Загалом брейн-ринг, у якому змагалися дві команди, по сім гравців у кожній, складався з чотирьох раундів:
- Візитка команд – Продай себе!
- Економічний квіз-батл (із застосуванням інтерактивної програми Кahoot)
- Ярмарка товарів – Продай власну ідею!
- Дебати «Провінція VS City» (фінансово-економічна гра)
Економічний бренг-ринг приніс масу задоволення не тільки учасникам, але й глядачам-уболівальникам. Здобувачі освіти проявили неабиякі ораторські вміння, продемонстрували інтелектуальні знання, рівень ерудиції та навички аргументованого висловлювання, особливо у відстоюванні своєї позиції і власної думки під час дебатів.
Серед членів журі був присутній і представник стейкхолдерів у особі Бірто З. Ш., редактора радіостанції «Пульс», який відзначив якісну підготовку здобувачів освіти і побажав творчих злетів та інноваційних підходів до життя й майбутньої професійної діяльності.
Загалом, за результатами оцінювання, першість завоювала команда Фахового коледжу!
Бачо Р. Й., д.е.н., проф., завідувач кафедри обліку і аудиту ЗУІ, наголосив, що участь у таких заходах підтримує дружні стосунки між здобувачами освіти, закріплює конкурентний дух, активізує пізнавальну діяльність. Подібні ініціативи для студентів є однією з кращих форм інвестицій у своє майбутнє, адже головна мета брейн-рингу – формування економічного мислення та фінансової культури загалом, прищеплення поваги до обраної спеціальності зокрема.
Всі учасники гри отримали призи, дипломи переможців та учасників.
Дякуємо командам, організаторам, журі та вболівальникам!
Молодь і підприємництво:
перші кроки до започаткування власного бізнесу
14 грудня 2022 року у Фаховому коледжі ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ відбулася зустріч здобувачів освіти ІІІ курсу, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Облік і оподаткування», з молодим і перспективним підприємцем Вірліч Шандором у рамках вивчення вибіркової навчальної дисципліни «Стартап: перші кроки в підприємництві».
Мета заходу – ознайомити учасників із першими кроками в започаткуванні власної справи, мотивувати їх до реалізації власних проєктів, знаходити нестандартні рішення та розвивати творчий потенціал. Бізнес дедалі стає більш молодим і креативним. А тому вже в підлітковому віці варто мріяти й робити перші спроби до реалізації своїх планів у бізнес-середовищі, вчасно реагувати на виклики суспільства й економіки.
Спікер акцентував увагу здобувачів на тому, що виникатимуть різні організаційні й технічні нюанси при заснуванні фірми, численні ризики, які обов’язково будуть при створенні моделі, її розвитку та діяльності.
Вірліч Шандор розповів про те, як, коли і з чого починав свій бізнес ще в студентські роки. Наголосив, що для започаткування власної справи знадобляться чотири ключові складові: неповторна ідея, якісний продукт, сильна команда й відмінна реалізація.
На закінчення зустрічі прозвучали побажання та поради щодо формування власних правил успішного бізнесу, серед яких основними є: постійний розвиток і самовдосконалення, знання декількох мов і, найголовніше, нічого не боятись, а вірити в себе й впевнено крокувати до успіху й перемоги.
Відзначення Міжнародного дня бухгалтера
Немає професії з великим майбутнім….
… Але є професіонал з великим майбутнім.
Дороті Сейерз
23 листопада 2022 року кафедра обліку і аудиту ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ спільно із цикловою комісією «Облік і оподаткування» Фахового коледжу ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ провели профорієнтаційний захід, присвячений Міжнародному дню бухгалтера. Це професійне свято було засновано 10 листопада 1972 року під назвою День бухгалтерської кар’єри. Пізніше у 1976 році цю назву змінили на більш сучаснішу – Міжнародний день бухгалтера. Дата святкування була обрана через те, що саме 10 листопада 1494 року венеційський математик Лука Пачолі видав книжку “Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita” (“Все про арифметику, геометрію і пропорції”). У ній поміж іншого автор докладно описав систему щоденного зведення дебету і кредиту, обліку активів, пасивів і капіталу. Завдяки цій книзі Луку Пачолі прозвали “батьком бухгалтерії”.
Програма свята складалася з двох частин: інтерактивної та профорієнтаційної.
Спочатку ведучі розповіли про зародження бухгалтерської професії, адже розуміння історичних коренів своєї майбутньої професії, усвідомлення вимог професійної етики, набуття надійного та зрозумілого підґрунтя у формуванні іміджу професіонала-бухгалтера у студентські роки – один із найвідповідальніших і найскладніших кроків у житті молодої людини. Здобувачі освіти виступили у ролях відомих світських діячів, які розпочинали свою кар’єру з роботи бухгалтера або просто цікавилися дослідженнями у сфері обліку: Френк Дж. Вілсон, Мері Гарріс Сміт, Джон Пірпонт Морган та Джозайя Веджвуд. Усі виступи супроводжувалися яскравими презентаціями, цікавими фактами та реальними історичними даними.
Наступним етапом програми заходу була креативна онлайн-гра за допомогою сучасної програми «Mentimeter», яка використовується для проведення миттєвих досліджень із зворотнім зв’язком у режимі реального часу за допомогою смартфона або планшета. Присутні мали змогу позмагатися між собою, надаючи відповіді на квіз-вікторину щодо цікавих статистичних показників у сфері бухгалтерського обліку. Найактивніші отримали солодкі подарунки!
Профорієнтаційна складова включала професійну бесіду за круглим столом із досвідченими фахівцями у сфері обліку та оподаткування. Почесні гості свята, представники різних секторів економіки – Черній Наталія Валеріївна, керуюча відділенням «ОТП Банк» у м. Берегове, Ганькович Василь Васильович, начальник Управління соціального захисту населення Берегівської районної військової адміністрації, та Гусар Пейтер Тіборович, керівник Громадської організації «Спілка молодих угорських підприємців Закарпаття» – ознайомили присутніх із особливостями, перевагами та реаліями професії обліковця, відзначили роль різних чинників у професійному самовизначенні, зокрема поділилися цікавими лайфхаками щодо тенденцій і перспектив на ринку праці. Бесіда була жива, активна, з цікавими життєвими прикладами, що залишило незабутні позитивні враження від зустрічі.
На завершення програми здобувачі освіти презентували власне відео-дослідження, яке полягало в демонстрації заздалегідь проведеного структурованого інтерв’ю, шукаючи відповідь на питання: «Яке ж майбутнє бухгалтерської професії?».
Такі профорієнтаційні заходи забезпечують ефективний рівень саморозвитку здобувачів освіти та соціально-економічну ініціативність, адже реалізувати завдання виховання особистості можливо лише за умови єдності трьох складових освіти – навчання, розвитку і виховання.
День кар‘єри для студентів-обліковців
27 жовтня 2022 року у Фаховому коледжі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ відбувся День кар’єри. Циклова комісія обліку і оподаткування вже третій рік поспіль проводить цей профорієнтаційний захід для здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування», щоб допомогти їм зрозуміти всі реалії та перспективи професійного розвитку.
Метою заходу було ознайомлення учасників зі шляхами професійного зростання та кар’єрними можливостями в контексті європейського розвитку України. Цьогорічне дійство проходило під девізом: «Не копіюйте чужу історію успішної кар’єри — пишіть свою!». Загалом програма складалася з двох частин: зустріч із випусниками коледжу й бесіда із роботодавцями.
Вже доброю традицією стало запрошувати на День кар’єри до альма-матері випусників-обліковців, щоб вони могли розповісти про реалізацію своїх планів і як «жива реклама» стати причетними до розвитку теперішніх студентів коледжу. Динамічний розвиток сьогодення диктує такі умови, що здобувачі фахової передвищої освіти повинні вміти застосовувати набуті знання, використовувати досвід «старших», втілювати у практику «soft skills» (соціально-комунікативні навички) відповідно до сучасних освітніх вимог. Зустрічі з випускниками дають можливість студентам отримати корисні поради, а також таку важливу фахову інформацію, яку не завжди можна знайти в підручниках.
Почесними гостями Дня кар’єри були Відікан Аттіла, приватний підприємець і засновник парку розваг на Берегівщині «DinoPark» та Туровці Ласло, приватний підприємець й співвласник ТОВ «ЕЛЕКТРОГРУП-220». Роботодавці ознайомили присутніх із особливостями, перевагами, й труднощами професії обліковця, вони наводили приклади із життєвого досвіду й ділилися власними цікавими лайфхаками подолання «кар’єрних сходинок». Спікери окреслили фахові компетентності, набуття яких є обов’язковими для випускників закладів освіти, розповідали про тернистий шлях до власного успіху та відповідали на запитання студентів. Захід пройшов у атмосфері дружньої бесіди, обміну думками та конструктивного діалогу.
На завершення програми здобувачі освіти презентували власні відео-дослідження, демонстрували заздалегідь проведені структуровані інтерв’ю із знайомими та працівниками на тему: «Як досягти успіху у професії обліковця?».
Такі заходи є дуже актуальними, адже сьогодні важливо не просто забезпечувати вивчення освітньо-професійної програми, а й мотивувати підлітків як до особистісного, так і професійного розвитку, допомагати здобувачам освіти в процесі самовизначення й розширення можливостей подальшого працевлаштування.
Дякуємо гостям за плідну співпрацю, відкритість та бажання ділитися тим, чим займаєтеся та що любите!
Про навчальну екскурсію майбутніх обліковців
03 червня 2022 року здобувачі передвищої освіти Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Облік і оподаткування», відвідали Управління соціального захисту населення Берегівської районної державної адміністрації. Метою пізнавальної екскурсії було ознайомлення майбутніх фахівців із функціонуванням органу державної виконавчої влади.
Студенти уважно слухали розповідь начальника управління Ганьковича Василя Васильовича про роботу установи, з цікавістю відвідали структурні підрозділи управління, оглянули робочі кабінети. Василь Васильович ознайомив екскурсантів із станом соціального захисту населення Берегівського району, відзначив позитивні тенденції у забезпеченні фінансування в повному обсязі за рахунок коштів Державного бюджету всіх видів субвенцій на виплату державних допомог, пільг, субсидій та компенсацій, виплат допомоги внутрішньо переміщеним особам, які прибули з територій України, де тривають активні воєнні дії.
Перша заступниця начальника управління Беркі Олена Євгенівна розповіла про роботу всіх підрозділів управління, зокрема звернула увагу присутніх на особливості роботи територіальних громад у частині забезпечення функцій прийому документів, обробку їх працівниками установи та здійснення відповідних виплат. Із особливою увагою майбутні обліковці слухали інформацію про наявні в управлінні вакансії, порядок відбору кадрів, перелік професійних навичок та компетенцій, які висуваються до працівників бюджетних установ.
Голова циклової комісії Перчі Оксана Федорівна наголосила на важливості проведення подібних заходів профорієнтаційного спрямування, адже співпраця із стейкхолдерами та потенційними роботодавцями є необхідною складовою забезпечення якісного освітнього процесу з підготовки фахових молодших бакалаврів.
Ця зустріч стала доброю нагодою для здобувачів поспілкуватись із провідними практиками, отримати цінні поради та настанови щодо працевлаштування і можливостей професійного розвитку й кар’єрного росту.
Викладачі циклової комісії «Облік і оподаткування», майбутні обліковці висловлюють щиру подяку начальнику Управління соціального захисту населення Берегівської районної державної адміністрації Ганьковичу Василю Васильовичу і першій заступниці начальника управління Беркі Олені Євгенівні за проведення навчальної екскурсії та знайомство з однією із основних бюджетних установ Берегівського району!
Студенти-обліковці відвідали Управління Державної казначейської служби України у Берегівському районі
03 грудня 2021 року студенти спеціальності «Облік і оподаткування» третього курсу Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ й четвертого курсу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ відвідали Управління Державної казначейської служби України у Берегівському районі Закарпатської області.
Керівник організації Глеба Олександра Юріївна провела ознайомчу екскурсію для здобувачів освіти, під час якої розповіла майбутнім фахівцям про особливості бюджетної системи України, специфіку роботи Казначейської служби, основні напрями її діяльності, розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів.
Очільниця установи особливу увагу приділила вимогам щодо професійних навичок і компетенцій, якими повинні володіти працівники Казначейської служби й кандидати для конкурсу на заміщення вакантних посад.
Варто зазначити, що студенти не лише уважно слухали пані Олександру, але й охоче задавали питання про вплив карантинних обмежень на роботу Казначейської служби, використання автоматизованих систем у здійсненні фінансових операцій, формування звітності з виконання державного та місцевих бюджетів в умовах цифровізації. На всі питання здобувачі отримали вичерпні відповіді й залишилися дуже задоволеними цим змістовним заходом!
Щиро вдячні Глебі Олександрі Юріївні за цікаву ознайомчу екскурсію, яка є дуже важливою для подальшого розвитку професійної мотивації здобувачів освіти й формування комунікаційно-важливих компетенцій майбутніх фахівців у сфері обліку й оподаткування!
З 2014 року, року заснування Коледжу, структурного підрозділу Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ, здійснюється підготовка здобувачів освіти за спеціальністю «Бухгалтерський облік», перейменовану у 2015 році на спеціальність 071 «Облік і оподаткування» (відповідно до Переліку галузей знань і спеціальностей 2015 року).
Метою освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування» є підготовка спеціалістів нової якості, які здатні в умовах ринкових відносин прийняти рішення з певною економічною ефективністю для організацій, підприємств та установ (незалежно від галузі діяльності та форм власності), забезпечення потенційних роботодавців Закарпатського регіону фахівцями з бухгалтерського обліку та оподаткування.
Трансформаційні процеси, які відбуваються в Україні, реалізація програм соціально-економічного розвитку Закарпатського регіону, утворення об’єднаних територіальних громад, інвестування в розвиток малого й середнього приватного бізнесу за програмами БФ «Закарпатський центр економічного розвитку «Еган Еде», Фонду імені Габора Бетлена зумовили зростання попиту на кваліфікованих фахівців, які спеціалізуються на питаннях обліку та оподаткування. Професія бухгалтера стала затребуваною на ринку праці. Це призвело до збільшення кількості абітурієнтів Фахового коледжу ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ у 2019 році.
Ліцензований обсяг прийому на спеціальність «Облік і оподаткування» – 25 осіб денної форми навчання щорічно.
Циклова комісія відповідає за розробку навчально-методичного комплексу професійної і практичної підготовки за програмою «Облік і оподаткування», виконує організаційну, виховну, контрольну й науково-методичну роботу.
Спеціальність «Облік і оподаткування» акредитовано Міністерством освіти і науки України у 2017 році.
У період 2016-2019 р.р. циклову комісію бухгалтерсько-економічних дисциплін очолювала Семйон Вікторія Сергіївна – кандидат економічних наук, магістр з обліку і аудиту, доцент кафедри обліку і аудиту ЗУІ, заступник керівника Закарпатського представництва ГС «Палата аудиторів і бухгалтерів України».
Магурська Ріта Йожефівна – голова циклової комісії, магістр з обліку і аудиту 2020-2021.
Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: «Вступ до спеціальності», «Економічна теорія», «Гроші та кредит», «Основи наукових досліджень», «Економічний аналіз».
Члени циклової комісії:
Давід Олександра Тіборівна – викладач, магістр зі спеціальності «Менеджмент»
Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: «Економіка підприємства».
Денч Агнеш Гейзівна – викладач, магістр філології, спеціаліст першої категорії.
Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: іноземна (англійська) мова за професійним спрямуванням.
Джанда Галина Богданівна – – викладач, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист,
Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: українська мова за професійним спрямуванням.
Кедебец Герги Олександрович – викладач, спеціаліст з обліку і аудиту.
Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: «Інформаційні системи і технології в обліку» «Податкова система», «Облік і звітність оподаткуванні», «Звітність підприємства».
Керівник виробничої практики.
Лоскоріх Габріелла Людвиківна – викладач, магістр з обліку і аудиту, аспірант кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку Державного університету «Житомирська політехніка».
Асоційований член ГС «Палата аудиторів і бухгалтерів України».
Удостоєна звання «Бухгалтер 2018 року», володарка ордену «Гордість галузі» (2021 р.)
Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: «Бухгалтерський облік», «Фінансовий облік».
Шебештень Едіна Гейзівна – спеціаліст з економіки підприємства, аспірант ДВНЗ «Ужгородський національний університет».
Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: «Бухгалтерський облік», «Фінансовий облік», «Організація обліку на малого бізнесу».
Радик Ірина Ладиславівна – викладач української мови та літератури, секретар циклової комісії
27 квітня 2019 року члени циклової комісії бухгалтерсько-економічних дисциплін за ініціативи та сприяння к.е.н., доц. Семйон Вікторії Сергіївни взяли участь у Міжнародній практичній конференції «Фінансово-економічні аспекти освіти «MoneyStar» у м. Будапешт, на якій обговорювали проблемні питання розвитку та підвищення рівня фінансової грамотності молоді.
Освітньо-професійна програма «Облік і оподаткування» з підготовки фахових молодших бакалаврів забезпечує формування загальних і фахових компетентностей здобувачів фахової передвищої освіти, оволодіння економічними знаннями та практичними навичками з обліку для вирішення конкретних завдань, прийняття управлінських рішень у сфері оподаткування.
Якісна підготовка майбутніх спеціалістів вимагає не лише набуття теоретичних і практичних знань, а й здійснення наукової діяльності з метою формування в здобувачів комплексу знань з теоретичних та методологічних основ щодо наукових досліджень, методів їх проведення з урахуванням особливостей за напрямком підготовки та належного оформлення отриманих результатів. Таким чином, важливою складовою частиною освітнього процесу є виконання дослідження у рамках опанування навчальної дисципліни «Основи наукових досліджень» у формі написання курсової роботи. Тематика курсових робіт охоплює сукупність актуальних економічних проблем, передбачає виконання індивідуального практичного завдання з визначення методів і прийомів бухгалтерського обліку, проведення економічного аналізу діяльності підприємств.
Результати власного дослідження студенти презентують під час публічного захисту-виступу.
Практична підготовка студентів є невід’ємною й обов’язковою складовою освітньо-професійної програми для здобуття кваліфікаційного рівня, зокрема відіграє важливу роль в адаптації здобувачів до сучасних потреб ринку праці та їх самореалізації. Виробнича практика проводиться відповідно до укладених довгострокових договорів та угод про співпрацю на базі підприємств–партнерів: Берегівська міська рада, Великоберезька сільська рада, Гатівська сільська рада, Дийдянська сільська рада, Косоньська сільська рада, Управління соціального захисту населення Берегівської РДА, Берегівське об’єднання ринків і магазинів «Сільгосппродукти», Управління освіти та культури Берегівської міської ради, ГО «ПРО КУЛЬТУРА СУБКАРПАТІКА», ПП «ТЕНДЕР ЦЕНТРУМ».
Виробнича практика безперервна, тривалість практики становить 5 тижнів.
Під керівництвом професіоналів студенти-практиканти мають можливість вдосконалити набуті компетенції, оволодіти початковим професійним досвідом роботи із первинною, фінансовою документацією та іншими видами звітності, засвоїти організацію бухгалтерського обліку в залежності від специфіки діяльності суб’єкта господарювання.
До викладання навчальних дисциплін професійної підготовки залучаються висококваліфіковані науково-педагогічні працівники ЗУІ та провідні фахівці – головні бухгалтери, приватні бухгалтери, податкові експерти, підприємці з багаторічним досвідом роботи.
За планом виховної роботи викладачі циклової комісії організовують і проводять інтерактивні заходи профорієнтаційного спрямування. У 2016 році започатковано відзначення професійного свята Міжнародного дня бухгалтера (International Accounting Day). Традиційно щороку 12 листопада студенти ІІІ курсу запрошують гостей до круглого столу. Досвідчені економісти, бухгалтери-практики, податкові експерти, фінансові директори, підприємці розповідають майбутнім обліковцям про ази професії економіста, акцентуючи увагу на важливість роботи бухгалтера, особливості, виклики, можливі труднощі в діяльності.
Серед спікерів заходу, проведеного у 2019 році: начальник відділення філії АТ «Укрексімбанк» в місті Берегове, головний бухгалтер Косоньської сільської ради, співробітники фінансового відділу Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ, бухгалтер ТОВ «Нумінатор», обліківці приватних підприємств, інші фахівці Берегівського району. Змістовні розповіді гостей про свій професійно-життєвий шлях сприяли формуванню активної життєвої позиції та професійної мотивації студентів, майбутніх колег.
З метою формування, розвитку та закріплення духу конкурентноспроможності майбутніх фахівців проводиться інтелектуальна гра «Економічний брейн-ринг», змагання між студентами коледжу та інституту. У програмі гри турнір рекламних відео-роликів і маркетингових комунікацій, підготовлених студентами на заздалегідь оголошену тематику; відгадування вікторин, кросвордів; гострі дискусії, що базуються на знаннях теорії економічних дисциплін, вимагають креативного мислення й неабияких ораторських умінь у відстоюванні своєї позиції і власної думки. У 2018 році в інтелектуальній грі «Економічний брейн-ринг»” перемогу і звання «Кращий економіст року» («The best economist») здобула команда коледжу під назвою «В’язні коледжу».
Студенти спеціальності «Облік і оподаткування» із задоволенням та великим бажанням активно беруть участь у різноманітних конкурсах, навчальних змаганнях, економічних іграх, які дають змогу розвинути економічне мислення, проявити творчі здібності та удосконалити комунікативні навички, зокрема вікторині «MoneyStar», позааудиторному бінарному заході для старшокласників «Гра на фондовому ринку», економічному турнірі, естафеті «Хто що знає», чемпіонаті завоювання, конкурсі «Гроші на магніті».
Студент ІІІ курсу Копас Іштван успішно пройшов відбірковий тур і отримав запрошення на фінал бізнес-гри «Money Magnet» у місті Клуж-Напока (Румунія), де змагаючись з найкращими 15 конкурсантами, посів 8 місце.
У 2020 році відбулася зустріч студентів із випускниками коледжу. Учасниками Дня кар’єри були здобувачі освітнього рівня бакалавра ЗУІ та інших закладів вищої освіти, вони поділилися спогадами про найкращі, найяскравіші роки студентства в коледжі та набутий досвід, який заклав основу для продовження навчання. Дружелюбна атмосфера зустрічі, відверті діалоги надали можливість студентам коледжу усвідомити правильність вибору професії, зрозуміти важливість самовиховання, і те, що дисциплінованість, працьовитість, рішучість і постійне навчання є запорукою успішної кар’єри.
Майбутні фахівці – активні учасники мандрівок в Карпати, подорожей по визначних місцях Закарпаття, поїздки до Львова. Студенти-обліковці щороку змагаються за право взяти участь в інтерактивних екскурсіях, організованих для молоді Товариством Ракоці. За допомогою цільових грантів було організовано навчальні екскурсії в міста: Будапешт, Шарошпатак, Шаторальяуйхей, Сейпгальм, Капошвар (Угорщина), Кошице (Словаччина), Клуж-Напока (Румунія), Веленце.
Для успішної реалізації освітніх завдань члени циклової комісії активно застосовують передові інформаційні технології, проходять стажування в закладах вищої освіти, щорічно навчаються на курсах підвищення кваліфікації.
Члени циклової комісії забезпечують підготовку висококваліфікованих майбутніх фахівців із сучасним економічним мисленням, здатних вчасно реагувати на виклики та труднощі професії у процесі діджиталізації суспільства.
Більшість випускників спеціальності «Облік і оподаткування» продовжують навчання в закладах вищої освіти України та за кордоном: Закарпатський угорський інститут ім. Ф. Ракоці ІІ («Облік і оподаткування», «Англійська мова», «Історія», «Біологія та екологія», «Математика та інформатика»), Ужгородський національний університет (факультет міжнародних економічних відносин), Будапештський університет імені Лоранда Етвеша (спеціальність «Право»), Сегедський університет (спеціальність «Угорська мова та література»), Будапештський університет Корвіна (спеціальність «Міжнародні відносини»), Дебреценський університет (біологічний факультет).
У результаті успішного виконання освітньої програми професійної підготовки за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» випускники на урочистому святі отримали дипломи молодшого спеціаліста. 41 випускнику присвоєно кваліфікацію молодшого спеціаліста з бухгалтерського обліку.
Випускниця 2019 року Барбара Дарчі отримала диплом молодшого спеціаліста з відзнакою, була визнана кращою серед усіх випускників коледжу й удостоєна почесного звання «Студент року».
Серед випускників є такі, які успішно поєднують роботу і навчання заочно, зокрема такі, які працевлаштувалися з дипломом молодшого спеціаліста.
Урочисте вручення дипломів. 2021 рік
Урочисте вручення дипломів. 2022 рік
Урочисте вручення дипломів. 2024 рік