День пам’яті жертв Голодомору
Щороку, в четверту суботу листопада, в Україні та й в усьому світі вшановують День пам’яті жертв Голодомору, одного з найтрагічніших періодів в історії України ХХ-го століття, свідомого знищення українського народу, його ідентичності та права на свободу..
Український народ пережив три голодомори: у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках. Найстрашнішим в історії був голод 1932-1933 років, відомий як акт геноциду сталінського режиму.
Голодомору передували примусова колективізація сільського господарства, пограбування селян і кампанія примусових хлібозаготівель. 22 місяці терору в Україні були свідомою політикою сталінського керівництва.
Прямі втрати від голоду оцінюються від 6,5-7 мільйонів до 10 мільйонів осіб, з яких 3 мільйони – діти.
Для збереження пам’яті про страждання тисяч людей в Україні споруджено меморіальні пам’ятники на вшанування невинних жертв тоталітарного режиму.
У День пам’яті жертв Голодомору мільйони людей запалюють свічки і покладають вінки до меморіалів, вшановуючи тих, хто загинув під час Голодомору.
У Фаховому коледжі ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ в мультифункційному секторі бібліотеки ім. Опацоі Чере Яноша підготували фото- та книжкову виставку під назвою «Запали свічку!»
Пам’ятаємо, щоб жити…