Számvitel és adóügy

День кар’єри для обліковців

26 жовтня 2023 року у Фаховому коледжі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ відбувся День кар’єри.

Циклова комісія обліку і оподаткування вже четвертий рік поспіль спільно із кафедрою обліку і аудиту ЗУІ проводить цей профорієнтаційний захід для здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування», щоб допомогти їм зрозуміти всі реалії та перспективи професійного розвитку.

Метою заходу було ознайомлення учасників зі шляхами професійного зростання та кар’єрними можливостями, сучасними тенденціями сфери працевлаштування в контексті європейського розвитку України, зокрема досвідом, що передають фахівці своєї справи.

Цьогорічне дійство проходило під девізом: «Ліфт до успішної кар’єри не працює. Використовуйте сходи! Крок за кроком!».

Захід відкрила директорка Фахового коледжу к.п.н., доц. Шовш Катерина, яка відзначила, що такі заходи є дуже актуальними, адже сьогодні важливо не просто забезпечувати вивчення освітньо-професійної програми, а й мотивувати здобувачів освіти як до особистісного, так і професійного розвитку, допомагати їм у процесі самовизначення й розширення можливостей подальшого навчання та майбутнього працевлаштування.

Загалом програма заходу складалася з двох частин: нетворкінг-бесіда із випусниками коледжу- здобувачами вищої освіти ЗУІ й форум із роботодавцями.

Запрошені гості: Шебештень Едіна – практикуючий бухгалтер із багаторічним досвідом, Тарасова Ілона – власниця й засновниця брендової кондитерської-ресторану «Паріжель», Гусар Пейтер – президент Спілки молодих угорських підприємців Закарпаття. Провідні роботодавці ознайомили зацікавлених здобувачів освіти зі специфікою представленого бізнесу, з вакансіями та кар’єрними пропозиціями, особливостями кадрової політики та корпоративної культури.

У процесі нетворкінгу колишні випускники-обліковці: Баторі Вівіен, Шімон Віолетта і Балла Данієл розповіли нинішнім здобувачам фахової передвищої освіти про своє навчання та роботу, поділилися тим, як досягли успіхів, які навички були корисні в професійній діяльності тощо.

Родзинкою заходу став трендовий ТікТок відеоролик про один день із життя успішних людей від здобувачів фахової передвищої освіти 4 курсу спеціальності «Облік і оподаткування».

Успіх полягає не у визнанні та аплодаціях. Успіх – це коли ти ставиш мету і досягаєш її. По-перше, секрету успіху немає. Успіх має ціну: навчання, цілеспрямованість, впевненість, графік, харизма.

Отже, рецепт успіху: МРІЇ * ЦІЛІ * НАВЧАННЯ * ПЛАН * ДІЇ = УСПІХ

Дякуємо учасникам  за ефективну співпрацю, готовність до взаємодії заради якісної освітньої підготовки  майбутніх фахівців у сфері обліку і оподаткування!

Навчаємось у фахівців-практиків!

Практична підготовка є важливим складником якісної освітньої підготовки здобувачів фахової передвищої освіти.  Залучення   до освітнього процесу фахівців-практиків і представників роботодавців сприяє формуванню у  здобувачів освіти здатності адаптувати отримані теоретичні  знання до  практичної діяльності.

18 жовтня 2023 р. директоркою ПП  АУДИТОРСЬКА ФІРМА «Бухгалтерія і аудит» Попович Г. Й.  проведено  практичне  заняття зі здобувачами фахової передвищої освіти 3 та 4 курсів спеціальності «Облік і оподаткування»  Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім.Ференца Ракоці ІІ. Темою відкритого заняття було розгляд питання щодо  важливості контролю та аудиту у сфері бухгалтерського обліку.

Пані Габрієлла детально розповіла здобувачам фахової передвищої освіти про основні напрямки та правила здійснення аудиту та контролю, їхні спільні та відмінні риси, зокрема акцентувала  увагу на перспективах професії та стратегії фірми, якою керує.

Одними із найбільш корисних порад від спікерки стали описи практичних ситуацій роботи аудиторів та обліковців. Вона поділилася  власним досвідом, розповіла про виклики, які існують під час ведення діяльності, законодавчі особливості тощо. Зацікавленість здобувачів освіти викликали питання щодо професійного розвитку та подальшого навчання.

На завершення лекторка відмітила, що на ринку праці завжди будуть затребуваними бухгалтери, який постійно «ідуть в ногу» з новаціями, дотримуються законодавчих норм, відмінно орієнтуються в правилах обліку та оподаткування.

Після проведення заняття  здобувачі освіти та викладачі циклової комісії «Облік і оподаткування» отримали змістовні відповіді на всі задані питання.

Щиро вдячні Попович Г. Й. за цікаве проведення практичного заняття і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Екскурсія здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування» до банківської установи

    У сучасному контексті підготовки здобувачів фахової передвищої освіти практична компонента освітньої траєкторії набуває важливе значення. Саме тому співпраця із стейкхолдерами на всіх стадіях освітнього процесу є складовою  якісної підготовки майбутніх фахівців, які повинні володіти фундаментальними знаннями й практичними навичками, достатніми для успішного виконання професійних обов’язків у сфері обліку та оподаткування.  Метою проходження здобувачами освіти навчальної практики є набуття практичних умінь і навичок, закріплення загальних і  спеціальних компетенцій, набутих ними у процесі вивчення фахових дисциплін.

14 червня 2023р. під час проходження навчальної практики здобувачі фахової передвищої освіти 3 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування» здійснили екскурсію до Берегівського відділення   філії АТ «Державний експортно-імпортний банк України» в м. Ужгороді.    

 Керуюча відділенням Летинець Жанна Іванівна розповіла про особливості функціонування банківської системи України, організацію роботи відділення банку, яке обслуговує юридичних та фізичних осіб із веденням експортно-імпортної діяльності. Також здобувачі освіти детально ознайомились  з діяльністю електронного банкінгу, сучасними банківськими продуктами із врахуванням процесів цифровізації в суспільстві, порядком проведення ідентифікації та верифікації нових клієнтів, здійснення фінансового моніторингу при наданні кредитів тощо.  На всі задані питання щодо порядку прийому на роботу, проведення конкурсу, роботи із платіжними картками, здійснення розрахунків у безготівковій формі здобувачі освіти отримали обґрунтовані  відповіді.

 Щиро вдячні керуючій відділенням Летинець Жанні Іванівні за цікаву та змістовну зустріч і професійні настанови. Такі навчально-пізнавальні екскурсії є  вагомим складником   якісного освітнього процесу і створюють умови для саморозвитку кожного здобувача фахової передвищої освіти.

Про гостьову лекцію для студентів-обліковців

03 травня 2023 року цикловою комісією «Облік і оподаткування» Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ для здобувачів 3-го курсу фахової передвищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» було організовано гостьову лекцію-дискусію на тему: «Облікова політика підприємства як запорука ефективного функціонування системи бухгалтерського обліку» з приватною підприємицею – головною бухгалтеркою ТОВ «Голден Нектар Україна»  Шебештень Едіною Гейзівною. Цей захід відбувся у рамках вивчення освітньої компоненти «Бухгалтерський облік».

Зі вступним словом до учасників звернулася голова ЦК «Облік і оподаткування» Перчі О. Ф., яка наголосила, що проведення подібних заходів є особливо актуальним, оскільки потрібно максимально наблизити підготовку здобувачів фахової передвищої освіти до сучасних вимог ринку праці та запропонувати роботодавцям кваліфікованих і перспективних фахівців.

Спікерка ознайомила присутніх з  історією створення компанії, особливостями бізнесу у сфері ЗЕД та його масштабування в Україні. Гостя під час лекції акцентувала увагу  здобувачів фахової передвищої освіти на топ-навичках, на які звертають увагу працедавці при найманні працівників, розповіла про особливості просування по кар’єрній драбині з власного досвіду.

Лекція-дискусія відбулася в творчій та дружній атмосфері, а  представлена інформація зацікавила здобувачів фахової передвищої освіти, які відчули важливість і перспективність обраної професії.

Неформальна освіта майбутніх обліковців

У рамках вивчення вибіркової освітньої компоненти «Основи фінансової грамотності» студенти ІІІ курсу спеціальності «Облік і оподаткування»
успішно пройшли курс «Особистий та сімейний бюджет» на платформі масових відкритих онлайн курсів Prometheus.
Здобувачі фахової передвищої освіти отримали корисну та цікаву інформацію про:
– закони та закономірності, типові переконання щодо витрачання коштів;
– необхідні інструменти та техніки збереження і примноження грошей;
– методику проведення аудиту особистих фінансів та корисні фінансові звички;
– психологію грошей та лайфаки для контролю фінансових витрат;
– критерії вибору недержавних пенсійних фондів.
Учасники курсу дізналися також як саме діє складний відсоток, чому важливо мати «фінансову подушку» та в якій валюті краще її зберігати, про
податкові знижки, накопичувальне страхування залежно від професійного й сімейного статусу.
Загалом курс охоплював наступні 10 тем сумарною кількістю 1,5 год. із проходженням підсумкового тестування:

1. Вступ. Фінансова грамотність українців.
2. Як це – бути багатим? Психологія грошей.
3. З чого починати і де я зараз? Аудит власного фінансового становища.
4. Корисні фінансові звички.
5. Облік доходів і витрат.
6. Сила ранніх заощаджень, складного відсотку та конкретних дій для руху до фінансової свободи.
7. Кредитування. Варто/не варто.
8. Подушка безпеки (Резервний фонд).
9. Недержавний пенсійний фонд.
10. Накопичувальне страхування.
Після успішного завершення курсу здобувачі фахової передвищої освіти отримали іменні сертифікати.

Вітаємо здобувачів освіти Фахового коледжу ЗУІ та бажаємо подальших здобутків!

Оновлення освітньо-професійної програми

 «Облік і оподаткування»

13 квітня 2023 року відбулося розширене засідання  робочої групи з питання підготовки здобувачів фахової передвищої освіти у Фаховому коледжі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ за освітньо-професійною програмою «Облік і оподаткування».

В обговоренні ОПП взяли участь запрошені представники стейкхолдерів і потенційні роботодавці: заступниця директора ТОВ «Трик»  Помаскіна О.Ю., в. о. гол. бухгалтера Управління соціального захисту населення Берегівської РДА-РВА Бакланов Т. Й., гол. бухгалтер ТОВ «Голден Нектар Україна» Шебештень Е.Г., члени групи забезпечення ОПП: заступниця завідувача кафедри «Облік і аудит» ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ, доктор філософії за спеціальністю 071« Облік і оподаткування» Лоскоріх Г.Л., доктор філософії за  спеціальністю 051 «Економіка» Молнар Г.Т., голова циклової комісії «Облік і оподаткування» Перчі О.Ф., викладачі циклової комісії «Облік і оподаткування» Неймет В.В., Кедебец Г.О., випускниця коледжу Савицька Б.О., студентка ІІІ курсу Фахового коледжу Орос К.Р.

У ході обговорення освітньо-професійної програми було відзначено,  що розвиток загальних і спеціальних компетентностей (поєднання знань, умінь і навичок) є головною метою програми, а тому здобувачі фахової передвищої освіти мають розуміти можливості формування власної освітньої траєкторії.  Також акцентовано увагу на практичній складовій освітньо-професійної програми, яка реалізується двома видами практик і написанням та захистом курсової роботи. Учасники засідання провели аналіз  наявних складових  ОПП, надали пропозиції  щодо розширення переліку обов’язкових і вибіркових компонент для реалізації ОПП. Зауважили, що для забезпечення якості освітніх послуг необхідно враховувати регіональний аспект в сучасному контексті розвитку сфери обліку і оподаткування, що в свою чергу  впливає на гнучкість освітньої та загальнокультурної підготовки фахівців, сприяє підвищенню затребуваності випускників на ринку праці.

Представники стейкхолдерів відзначили, що для випускників сьогодні особливо важливим є розуміння соціального значення обраної професії та визначення свого місця в системі фахових відносин, а також здатність до критичної оцінки власного життєвого та професійного досвіду, свідомого вибору шляхів і методів удосконалення особистих і професійних якостей.

Про участь майбутніх обліковців у вебінарі

за програмою Global Money Week-2023

dav

Циклова комісія «Облік і оподаткування» Фахового коледжу ЗУІ в цьому році знову долучилася до просвітницьких заходів за програмою Всесвітнього тижня грошей /Global Money Week в Україні. Метою міжнародної освітньої кампанії є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, формування необхідних знань, умінь, поведінки та ставлення, необхідних для прийняття розумних та зважених фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості.

Постійне гасло Всесвітнього тижня грошей /Global Money Week — „Навчайся! Накопичуй! Заробляй!”

Національний банк України, член OECD/INFE та офіційний координатор кампанії в Україні, є організатором Всесвітнього тижня грошей в Україні, який проходить за підтримки Проєкту USAID «Реформування фінансового сектору».

 29 березня 2023 року здобувачі фахової передвищої освіти 2 курсу спеціальності «Облік і оподаткування» взяли участь у вебінарі «Сучасні технології, цифровізація та чат GPT у сфері фінансових послуг», який  провела головний експерт Управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Вікторія Ролік.

Учасники вебінару дізналися:

 ▪ про четверту технологічну революцію в історії людства і чому вона торкнеться кожного ;

▪ як комп’ютерні алгоритми змінюють життя;

 ▪ що таке відкритий банкінг;

 ▪ чи замінить штучний інтелект людину.

hdr

Дякуємо організаторам за змістовний, актуальний та цікавий вебінар!

Інтелектуальна  гра «Економічний брейн-ринг»

 у рамках Global Money Week-2023

22 березня 2023 року відбулася інтелектуальна гра «Економічний брейн-ринг» між здобувачами освіти спеціальностей «Облік і оподаткування» (освітнього рівня: фахова передвища освіта й перший (бакалаврський) рівня вищої освіти) та «Фінанси, банківська справа та страхування» (перший (бакалаврський) рівень вищої освіти) 1-2 курсів Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ  та 2-3 курсів Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ. Даний захід вже вчетверте спільно організовується кафедрою обліку і аудиту ЗУІ й цикловою комісією «Облік і оподаткування» Фахового коледжу.

Цьогорічне дійство відбулося в рамках святкування в Україні Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week) – щорічної міжнародної освітньої кампанії, метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді. Тема просвітницького заходу „Плануйте свої гроші, плекайте своє майбутнє” наглядно звертає увагу учасників на необхідність бути далекоглядними, дбати про навколишнє середовище та суспільство, ухвалюючи виважені фінансові рішення.

Із вітальним словом звернувся до всіх присутніх ректор ЗУІ д.філ.н., проф. Черничко С. С., який наголосив, що важливою складовою в процесі навчання та становлення особистості є саме фінансова грамотність, зокрема побажав успіху та наснаги командам.

Директорка Фахового коледжу к.п.н., доц.  Шовш К. С. звернула увагу на те, що  такі інноваційні заходи допомагають здобувачам освіти розвиватися, проявляти креативність, логічне мислення, кмітливість, комунікабельність, вміння працювати в команді, тобто все те, що важливе на шляху до успішної кар’єри в будь-якій сфері.

Загалом брейн-ринг, у якому змагалися дві команди, по сім гравців у кожній, складався з чотирьох раундів:

  1. Візитка команд – Продай себе!
  2. Економічний квіз-батл (із застосуванням інтерактивної програми Кahoot)
  3. Ярмарка товарів – Продай власну ідею!
  4. Дебати «Провінція VS City» (фінансово-економічна гра)

Економічний бренг-ринг приніс масу задоволення не тільки учасникам, але й глядачам-уболівальникам. Здобувачі освіти проявили  неабиякі ораторські вміння, продемонстрували інтелектуальні знання, рівень ерудиції  та навички аргументованого висловлювання, особливо  у відстоюванні своєї позиції і власної думки під час дебатів. 

Серед членів журі був присутній і представник стейкхолдерів у особі Бірто З. Ш., редактора радіостанції «Пульс», який відзначив якісну підготовку здобувачів освіти і побажав творчих злетів та інноваційних підходів до життя й майбутньої професійної діяльності.

Загалом, за результатами оцінювання, першість завоювала команда Фахового коледжу!

Бачо Р. Й., д.е.н., проф., завідувач кафедри обліку і аудиту ЗУІ, наголосив, що участь у таких заходах підтримує дружні стосунки між здобувачами освіти, закріплює конкурентний дух, активізує пізнавальну діяльність. Подібні ініціативи для студентів є однією з кращих форм інвестицій у своє майбутнє, адже головна мета брейн-рингу – формування економічного мислення та фінансової культури загалом, прищеплення поваги до обраної спеціальності зокрема.

Всі учасники гри отримали призи, дипломи переможців та учасників.

Дякуємо командам, організаторам, журі та вболівальникам!

Молодь і підприємництво:

перші кроки до започаткування власного бізнесу

 

 14 грудня 2022 року у Фаховому коледжі ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ відбулася зустріч здобувачів освіти ІІІ курсу, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Облік і оподаткування», з молодим і перспективним підприємцем Вірліч Шандором у рамках вивчення вибіркової навчальної дисципліни «Стартап: перші кроки в підприємництві».

Мета заходу – ознайомити учасників із першими кроками в започаткуванні власної справи, мотивувати їх до реалізації власних проєктів, знаходити нестандартні рішення та розвивати творчий потенціал. Бізнес дедалі стає більш молодим і креативним. А тому вже в підлітковому віці варто мріяти й робити перші спроби до реалізації своїх планів у бізнес-середовищі, вчасно реагувати на виклики суспільства й економіки.

Спікер акцентував увагу здобувачів на тому, що виникатимуть різні організаційні й технічні нюанси при заснуванні фірми, численні ризики, які обов’язково будуть при створенні моделі,  її розвитку та діяльності.

Вірліч Шандор розповів про те, як, коли і з чого починав свій бізнес ще в студентські роки. Наголосив, що для започаткування власної справи знадобляться чотири ключові складові: неповторна ідея, якісний продукт, сильна команда й відмінна реалізація.

На закінчення зустрічі прозвучали побажання та поради щодо формування власних правил успішного бізнесу, серед яких основними є: постійний розвиток і самовдосконалення, знання декількох мов і, найголовніше, нічого не боятись, а вірити в себе й впевнено крокувати до успіху й перемоги.

Відзначення Міжнародного дня бухгалтера

 

Немає професії з великим майбутнім….

… Але є професіонал з великим майбутнім.

Дороті Сейерз

 

23 листопада 2022 року кафедра обліку і аудиту ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ спільно із цикловою комісією «Облік і оподаткування» Фахового коледжу ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ провели профорієнтаційний захід, присвячений Міжнародному дню бухгалтера. Це професійне свято було засновано 10 листопада 1972 року під назвою День бухгалтерської кар’єри. Пізніше у 1976 році цю назву змінили на більш сучаснішу – Міжнародний день бухгалтера. Дата святкування була обрана через те, що саме 10 листопада 1494 року венеційський математик Лука Пачолі видав книжку “Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita” (“Все про арифметику, геометрію і пропорції”). У ній поміж іншого автор докладно описав систему щоденного зведення дебету і кредиту, обліку активів, пасивів і капіталу. Завдяки цій книзі Луку Пачолі прозвали “батьком бухгалтерії”.

Програма свята складалася з двох частин: інтерактивної та профорієнтаційної.

Спочатку ведучі розповіли про зародження бухгалтерської професії, адже розуміння історичних коренів своєї майбутньої професії, усвідомлення вимог професійної етики, набуття надійного та зрозумілого підґрунтя у формуванні іміджу професіонала-бухгалтера у студентські роки – один із найвідповідальніших і найскладніших кроків у житті молодої людини. Здобувачі освіти виступили у ролях відомих світських діячів, які розпочинали свою кар’єру з роботи бухгалтера або просто цікавилися дослідженнями у сфері обліку: Френк Дж. Вілсон, Мері Гарріс Сміт, Джон Пірпонт Морган та Джозайя Веджвуд. Усі  виступи  супроводжувалися яскравими презентаціями, цікавими фактами та реальними історичними даними.

Наступним етапом програми заходу була креативна онлайн-гра за допомогою сучасної програми «Mentimeter», яка використовується для проведення миттєвих досліджень із зворотнім зв’язком у режимі реального часу за допомогою смартфона або планшета. Присутні мали змогу позмагатися між собою, надаючи відповіді на квіз-вікторину щодо цікавих статистичних показників у сфері бухгалтерського обліку. Найактивніші отримали солодкі подарунки!

Профорієнтаційна складова включала професійну  бесіду за круглим столом із досвідченими фахівцями у сфері обліку та оподаткування. Почесні гості свята, представники різних секторів економіки – Черній Наталія Валеріївна, керуюча відділенням «ОТП Банк» у м. Берегове, Ганькович Василь Васильович, начальник Управління соціального захисту населення Берегівської районної військової адміністрації, та Гусар Пейтер Тіборович, керівник Громадської організації «Спілка молодих угорських підприємців Закарпаття» – ознайомили присутніх із особливостями, перевагами та реаліями професії обліковця, відзначили роль різних чинників у професійному самовизначенні, зокрема поділилися цікавими лайфхаками щодо тенденцій і перспектив на ринку праці. Бесіда була жива, активна, з цікавими життєвими прикладами, що залишило незабутні позитивні враження від зустрічі.

На завершення програми здобувачі освіти презентували власне відео-дослідження, яке полягало в демонстрації заздалегідь проведеного структурованого інтерв’ю, шукаючи відповідь на питання: «Яке ж майбутнє бухгалтерської професії?».

Такі профорієнтаційні заходи забезпечують ефективний рівень саморозвитку здобувачів освіти та соціально-економічну  ініціативність, адже реалізувати завдання виховання особистості можливо лише за умови єдності трьох складових освіти – навчання, розвитку і виховання.

День карєри для студентів-обліковців

27 жовтня 2022 року у Фаховому коледжі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ відбувся День кар’єри. Циклова комісія обліку і оподаткування вже третій рік поспіль проводить цей профорієнтаційний захід для здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності «Облік і оподаткування», щоб допомогти їм зрозуміти всі реалії та перспективи професійного розвитку.

Метою заходу було ознайомлення учасників зі шляхами професійного зростання та кар’єрними можливостями в контексті європейського розвитку України. Цьогорічне дійство проходило під девізом: «Не копіюйте чужу історію успішної кар’єри — пишіть свою!». Загалом програма складалася з двох частин: зустріч із випусниками коледжу й бесіда із роботодавцями.

Вже доброю традицією стало запрошувати на День кар’єри до альма-матері випусників-обліковців, щоб вони могли розповісти про реалізацію своїх планів і як «жива реклама» стати причетними до розвитку теперішніх студентів коледжу. Динамічний розвиток сьогодення диктує такі умови, що здобувачі фахової передвищої освіти повинні вміти застосовувати набуті знання, використовувати досвід «старших», втілювати у практику «soft skills» (соціально-комунікативні навички) відповідно до сучасних освітніх вимог. Зустрічі з випускниками дають можливість студентам отримати корисні поради, а також таку важливу фахову інформацію, яку не завжди можна знайти в підручниках.

Почесними гостями Дня кар’єри були Відікан Аттіла, приватний підприємець і засновник парку розваг на Берегівщині «DinoPark» та Туровці Ласло, приватний підприємець й співвласник ТОВ «ЕЛЕКТРОГРУП-220». Роботодавці ознайомили присутніх із особливостями, перевагами, й труднощами професії обліковця, вони наводили приклади із життєвого досвіду й ділилися власними цікавими лайфхаками подолання «кар’єрних сходинок». Спікери окреслили фахові компетентності, набуття яких є обов’язковими для випускників закладів освіти, розповідали про тернистий шлях до власного успіху та відповідали на запитання студентів. Захід пройшов у атмосфері дружньої бесіди, обміну думками та конструктивного діалогу. 

На завершення програми здобувачі освіти презентували власні відео-дослідження, демонстрували заздалегідь проведені структуровані інтерв’ю із знайомими та працівниками на тему: «Як досягти успіху у професії обліковця?».

Такі заходи  є дуже актуальними, адже сьогодні важливо не просто забезпечувати вивчення освітньо-професійної програми, а й мотивувати підлітків як до особистісного, так і професійного розвитку, допомагати здобувачам освіти в процесі самовизначення й розширення можливостей подальшого працевлаштування.

Дякуємо гостям за плідну співпрацю, відкритість та бажання ділитися тим, чим займаєтеся та що любите!

Про навчальну екскурсію майбутніх обліковців

03 червня 2022 року здобувачі передвищої освіти Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Облік і оподаткування», відвідали Управління соціального захисту населення Берегівської районної державної адміністрації. Метою пізнавальної екскурсії було ознайомлення майбутніх фахівців  із функціонуванням органу державної виконавчої влади.

Студенти уважно слухали розповідь начальника управління Ганьковича Василя Васильовича про роботу установи, з цікавістю відвідали структурні підрозділи управління, оглянули робочі кабінети. Василь Васильович ознайомив екскурсантів  із  станом соціального захисту населення Берегівського району, відзначив позитивні тенденції у забезпеченні фінансування в повному обсязі  за рахунок коштів Державного бюджету всіх видів субвенцій на виплату державних допомог, пільг, субсидій та компенсацій, виплат допомоги внутрішньо переміщеним особам, які прибули з територій України, де тривають активні воєнні дії.  

Перша заступниця начальника управління Беркі Олена Євгенівна розповіла про роботу всіх підрозділів управління, зокрема звернула увагу присутніх на особливості роботи територіальних громад у частині забезпечення функцій прийому документів,  обробку їх працівниками установи та здійснення відповідних виплат. Із особливою увагою майбутні обліковці слухали інформацію про наявні в управлінні вакансії, порядок відбору кадрів, перелік професійних навичок та компетенцій, які висуваються  до працівників бюджетних установ.

Голова циклової комісії Перчі Оксана Федорівна наголосила на важливості проведення подібних заходів профорієнтаційного спрямування, адже співпраця із стейкхолдерами та потенційними роботодавцями є необхідною складовою забезпечення якісного освітнього процесу з підготовки фахових молодших бакалаврів.

Ця зустріч стала доброю нагодою для здобувачів поспілкуватись із провідними практиками, отримати цінні поради та настанови щодо працевлаштування і можливостей професійного розвитку й кар’єрного росту.

Викладачі циклової комісії «Облік і оподаткування», майбутні обліковці висловлюють щиру подяку начальнику Управління соціального захисту населення Берегівської районної державної адміністрації Ганьковичу Василю Васильовичу і першій заступниці начальника управління Беркі Олені Євгенівні за проведення навчальної екскурсії та знайомство з однією із основних бюджетних установ Берегівського району!

Студенти-обліковці відвідали Управління Державної казначейської служби України у Берегівському районі

03 грудня 2021 року студенти спеціальності «Облік і оподаткування»  третього курсу Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ й четвертого курсу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ відвідали Управління Державної казначейської служби України у Берегівському районі Закарпатської області.

Керівник організації Глеба Олександра Юріївна провела ознайомчу екскурсію для здобувачів освіти,  під час якої розповіла майбутнім фахівцям про особливості бюджетної системи України, специфіку роботи Казначейської служби, основні напрями її діяльності, розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів.

Очільниця установи особливу увагу приділила вимогам щодо професійних навичок і компетенцій, якими повинні володіти працівники Казначейської служби й кандидати для конкурсу на заміщення вакантних посад.

Варто зазначити, що студенти не лише уважно слухали  пані Олександру, але й охоче задавали питання про вплив карантинних обмежень на роботу Казначейської служби, використання автоматизованих систем у здійсненні фінансових операцій, формування звітності з виконання державного та місцевих бюджетів в умовах цифровізації. На всі питання здобувачі отримали вичерпні відповіді й залишилися дуже задоволеними цим змістовним заходом!

Щиро вдячні Глебі Олександрі Юріївні за цікаву ознайомчу екскурсію, яка є дуже важливою для подальшого розвитку професійної мотивації здобувачів освіти й формування комунікаційно-важливих компетенцій майбутніх фахівців у сфері обліку й оподаткування!

 

З 2014 року, року заснування Коледжу, структурного підрозділу Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ, здійснюється підготовка здобувачів освіти за спеціальністю «Бухгалтерський облік», перейменовану у 2015 році  на спеціальність 071 «Облік і оподаткування» (відповідно до Переліку галузей знань і спеціальностей 2015 року).

Метою освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування» є підготовка спеціалістів нової якості, які здатні в умовах ринкових відносин прийняти рішення з певною економічною ефективністю для організацій, підприємств та установ (незалежно від галузі діяльності та форм власності), забезпечення потенційних роботодавців Закарпатського регіону фахівцями з бухгалтерського обліку та оподаткування.

Трансформаційні процеси, які відбуваються в Україні, реалізація програм соціально-економічного розвитку Закарпатського регіону, утворення об’єднаних територіальних громад, інвестування в розвиток малого й середнього приватного бізнесу за програмами БФ «Закарпатський центр економічного розвитку «Еган Еде», Фонду імені Габора Бетлена зумовили зростання попиту на кваліфікованих фахівців, які спеціалізуються на питаннях обліку та оподаткування. Професія бухгалтера стала затребуваною на ринку праці. Це призвело до збільшення  кількості абітурієнтів Фахового коледжу ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ у 2019 році.

Ліцензований обсяг прийому на спеціальність «Облік і оподаткування»  – 25 осіб денної форми навчання щорічно.

Циклова комісія  відповідає за розробку навчально-методичного комплексу професійної і практичної підготовки за програмою «Облік і оподаткування», виконує організаційну, виховну, контрольну й науково-методичну роботу.

Спеціальність «Облік і оподаткування» акредитовано Міністерством освіти і науки України у 2017 році.

У період 2016-2019 р.р. циклову комісію бухгалтерсько-економічних дисциплін очолювала Семйон Вікторія Сергіївна  кандидат економічних наук, магістр з обліку і аудиту, доцент кафедри обліку і аудиту ЗУІ, заступник керівника Закарпатського представництва ГС «Палата аудиторів і бухгалтерів України».

Магурська Ріта Йожефівна – голова циклової комісії, магістр з обліку і аудиту 2020-2021.

Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: «Вступ до спеціальності»,  «Економічна теорія», «Гроші та кредит», «Основи наукових досліджень», «Економічний аналіз».

Члени циклової комісії:

Давід Олександра Тіборівна – викладач, магістр зі спеціальності «Менеджмент»

Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: «Економіка підприємства».

Денч Агнеш Гейзівна  – викладач, магістр філології, спеціаліст першої категорії.

Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: іноземна (англійська) мова за професійним спрямуванням.

Джанда Галина Богданівна –  – викладач, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист,

Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: українська мова за професійним спрямуванням.

Кедебец Герги Олександрович – викладач, спеціаліст з обліку і аудиту.

Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: «Інформаційні системи і технології в обліку» «Податкова система», «Облік і звітність оподаткуванні»,  «Звітність підприємства».

Керівник виробничої практики.

Лоскоріх Габріелла Людвиківна – викладач, магістр з обліку і аудиту, аспірант кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку Державного університету «Житомирська політехніка».

Асоційований член ГС «Палата аудиторів і бухгалтерів України».

Удостоєна звання «Бухгалтер 2018 року», володарка ордену «Гордість галузі» (2021 р.)

Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: «Бухгалтерський облік», «Фінансовий облік».

Шебештень Едіна Гейзівна – спеціаліст з економіки підприємства, аспірант ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

Викладає навчальні дисципліни професійної підготовки: «Бухгалтерський облік», «Фінансовий облік», «Організація обліку на малого бізнесу».

Радик  Ірина Ладиславівна – викладач української мови та літератури, секретар циклової комісії

27 квітня 2019 року члени циклової комісії бухгалтерсько-економічних дисциплін за ініціативи та сприяння к.е.н., доц. Семйон Вікторії Сергіївни взяли участь у Міжнародній практичній конференції «Фінансово-економічні аспекти освіти «MoneyStar» у м. Будапешт, на якій обговорювали проблемні питання розвитку та підвищення рівня фінансової грамотності молоді.

Освітньо-професійна програма «Облік і оподаткування» з підготовки  фахових молодших бакалаврів забезпечує формування загальних і фахових компетентностей здобувачів фахової передвищої освіти, оволодіння економічними знаннями та практичними навичками з обліку для вирішення конкретних завдань, прийняття управлінських рішень у сфері оподаткування.

Якісна підготовка майбутніх спеціалістів вимагає не лише набуття теоретичних і практичних знань, а й здійснення наукової діяльності з метою  формування  в здобувачів  комплексу знань з теоретичних та методологічних основ щодо наукових досліджень, методів їх проведення з урахуванням особливостей за напрямком підготовки та належного оформлення отриманих результатів. Таким чином, важливою складовою частиною освітнього процесу є виконання дослідження у рамках опанування навчальної дисципліни «Основи наукових досліджень» у формі написання курсової роботи. Тематика курсових робіт охоплює сукупність актуальних економічних проблем, передбачає виконання індивідуального практичного завдання з визначення методів і прийомів бухгалтерського обліку, проведення економічного аналізу діяльності підприємств.

Результати власного дослідження студенти презентують під час публічного захисту-виступу.

Практична підготовка студентів є невід’ємною й обов’язковою складовою  освітньо-професійної програми для здобуття кваліфікаційного рівня, зокрема  відіграє важливу роль в адаптації здобувачів до сучасних потреб ринку праці та їх самореалізації. Виробнича практика проводиться відповідно до укладених довгострокових договорів та угод про співпрацю на базі підприємств–партнерів: Берегівська міська рада, Великоберезька сільська рада, Гатівська сільська рада, Дийдянська сільська рада, Косоньська сільська рада, Управління соціального захисту населення Берегівської РДА, Берегівське об’єднання ринків і магазинів «Сільгосппродукти», Управління освіти та культури Берегівської міської ради, ГО «ПРО КУЛЬТУРА СУБКАРПАТІКА», ПП «ТЕНДЕР ЦЕНТРУМ».

Виробнича практика безперервна, тривалість практики становить 5 тижнів.

Під керівництвом професіоналів студенти-практиканти мають можливість вдосконалити набуті компетенції, оволодіти початковим професійним досвідом роботи із первинною, фінансовою документацією та іншими видами звітності, засвоїти організацію бухгалтерського обліку в залежності від специфіки діяльності суб’єкта господарювання.

До викладання навчальних дисциплін професійної підготовки залучаються висококваліфіковані науково-педагогічні працівники ЗУІ  та  провідні фахівці – головні бухгалтери, приватні бухгалтери, податкові експерти, підприємці з багаторічним досвідом роботи.

За планом виховної роботи викладачі циклової комісії організовують і  проводять інтерактивні заходи профорієнтаційного спрямування. У 2016 році започатковано відзначення професійного свята Міжнародного дня бухгалтера (International Accounting Day). Традиційно щороку 12 листопада студенти ІІІ курсу запрошують гостей до круглого столу. Досвідчені економісти, бухгалтери-практики, податкові експерти, фінансові директори, підприємці розповідають майбутнім обліковцям про ази професії економіста, акцентуючи увагу на важливість роботи бухгалтера, особливості, виклики, можливі труднощі в діяльності.

Серед спікерів заходу, проведеного у 2019 році: начальник відділення філії АТ «Укрексімбанк» в місті Берегове, головний бухгалтер Косоньської сільської ради, співробітники фінансового відділу Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ, бухгалтер ТОВ «Нумінатор», обліківці приватних підприємств, інші фахівці Берегівського району. Змістовні розповіді гостей  про свій професійно-життєвий шлях сприяли формуванню активної життєвої позиції та професійної мотивації студентів, майбутніх колег.

З метою  формування, розвитку та закріплення духу конкурентноспроможності  майбутніх фахівців проводиться інтелектуальна гра «Економічний брейн-ринг», змагання між студентами коледжу та інституту. У програмі гри турнір рекламних відео-роликів і маркетингових комунікацій, підготовлених студентами на заздалегідь оголошену тематику; відгадування вікторин, кросвордів; гострі дискусії, що базуються  на знаннях теорії економічних дисциплін, вимагають креативного мислення й неабияких ораторських умінь у відстоюванні своєї позиції і власної думки. У 2018 році в інтелектуальній грі «Економічний брейн-ринг»” перемогу і звання «Кращий економіст року» («The best economist») здобула команда коледжу під назвою «В’язні коледжу».

Студенти спеціальності «Облік і оподаткування» із задоволенням та великим бажанням активно беруть участь у різноманітних конкурсах, навчальних змаганнях, економічних іграх, які дають змогу розвинути економічне мислення, проявити творчі здібності та удосконалити комунікативні навички, зокрема вікторині «MoneyStar», позааудиторному бінарному заході для старшокласників «Гра на фондовому ринку», економічному турнірі,  естафеті  «Хто що знає», чемпіонаті завоювання, конкурсі «Гроші на магніті».

Студент ІІІ курсу Копас Іштван успішно пройшов відбірковий тур і отримав запрошення на фінал бізнес-гри «Money Magnet» у місті Клуж-Напока (Румунія), де змагаючись з найкращими 15 конкурсантами,  посів 8 місце.

У 2020 році відбулася зустріч студентів із випускниками коледжу. Учасниками Дня кар’єри були здобувачі освітнього рівня бакалавра ЗУІ та інших закладів вищої освіти, вони поділилися спогадами про найкращі, найяскравіші роки студентства в коледжі та набутий досвід, який заклав основу для продовження навчання.   Дружелюбна атмосфера зустрічі, відверті діалоги надали можливість студентам коледжу усвідомити правильність вибору професії, зрозуміти важливість самовиховання, і те, що дисциплінованість, працьовитість, рішучість і постійне навчання є запорукою успішної кар’єри.

Майбутні фахівці – активні учасники мандрівок в Карпати, подорожей по визначних місцях Закарпаття, поїздки до Львова. Студенти-обліковці щороку змагаються за право взяти участь в інтерактивних  екскурсіях, організованих для молоді Товариством Ракоці. За допомогою цільових грантів було організовано навчальні екскурсії в міста: Будапешт, Шарошпатак, Шаторальяуйхей, Сейпгальм, Капошвар (Угорщина), Кошице (Словаччина), Клуж-Напока (Румунія), Веленце.

Для успішної реалізації освітніх завдань члени циклової комісії активно застосовують передові інформаційні технології, проходять стажування в закладах вищої освіти, щорічно навчаються на курсах підвищення кваліфікації.

Члени циклової комісії забезпечують підготовку висококваліфікованих майбутніх фахівців із сучасним економічним мисленням, здатних вчасно реагувати на виклики та труднощі професії у процесі діджиталізації суспільства.

Більшість випускників спеціальності «Облік і оподаткування» продовжують навчання в закладах вищої освіти України та за кордоном: Закарпатський угорський  інститут ім. Ф. Ракоці ІІ («Облік і оподаткування», «Англійська мова», «Історія», «Біологія та екологія», «Математика та інформатика»),  Ужгородський національний університет (факультет міжнародних економічних відносин), Будапештський університет імені Лоранда Етвеша (спеціальність «Право»), Сегедський  університет (спеціальність «Угорська мова та література»), Будапештський університет Корвіна (спеціальність «Міжнародні відносини»), Дебреценський університет (біологічний факультет).

 У результаті успішного виконання освітньої програми професійної підготовки за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» випускники на урочистому святі отримали  дипломи молодшого спеціаліста. 41 випускнику присвоєно кваліфікацію молодшого спеціаліста з бухгалтерського обліку.

Випускниця 2019 року Барбара Дарчі отримала диплом молодшого спеціаліста з відзнакою, була визнана кращою серед усіх випускників коледжу й удостоєна почесного звання «Студент року».

Серед випускників є такі, які успішно поєднують роботу і навчання заочно, зокрема такі, які  працевлаштувалися з дипломом молодшого спеціаліста.

Урочисте вручення дипломів. 2021 рік

Урочисте вручення дипломів. 2022 рік

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial