Az első „Sikernap” a Számvitel és adóügy szakon

„A siker nem természet adta csoda vagy szerencse dolga, hanem folyamatos tanulás, fejlődés és cselekvés eredménye” – ezzel a mottóval kezdte meg október 2-án az első alkalommal megszervezett óránkat, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola hallgatói és a Szakgimnázium diákjai közötti ún. kerekasztal beszélgetés formájában, melyet „Sikernap” elnevezéssel illettünk. Az eseményen a Főiskola számvitel és adóügy szakos hallgatói álltak rendelkezésre a Szakgimnázium diákjainak nem éppen egyszerű kérdéseikre.

Az Sikernapot megtisztelte jelenlétével a vezetőség képviseletében Dzsanda Galina Igazgató helyettes asszony, aki röviden üdvözölte a jelenlévőket és elmesélte ezen összejövetel megvalósításának ötletét intézményünkben.  A Sikernap házigazdája és megvalósítója a számvitel és adóügy szakbizottság.

Mi a siker? Nem az amikor elismernek és megtapsolnak.  A siker az amikor kitűzöl magadnak egy célt és azt eléred. Siker az amikor álmaid és vágyaid születnek amiért megdobban  a szíved! Siker az amikor bármi is történik még ha darabjaidra törsz is fel kelsz és azt mondod: Megcsinálom!

Intézményünk rövid fennállása óta  41  sikert könyvelhetünk el akik sikeresen diplomához jutottak  és megszerezték  az ifjú szakember diplomát Számvitel és adóügy szakon. A tanulmányi időszak alatt pedig a sikerhez vezető út, nehézségeivel megküzdöttek, ezek a történetek pedig példa értékűek jelenlegi diákjaink számára.

A végzős diákjaink közül megtiszteltek többen jelenlétükkel és nagy örömmel számoltak be, diákéveikről és küzdelmes órákról és sikeres eredményeikről, azok a diákok, akik a Főiskolát választották Számvitel és adóügy szakon, mely eredményekhez melyek a jelenlegi diákjaink számára nagy üzenetet jelentett, hogy a szakgimnáziumban megszerzett alapokat, amelyeket kapnak, értékeljék és küzdjenek a céljaik eléréséhez a jövőjük érdekében.

Végzőseink örömmel meséltek a Szakgimnáziumban töltött diákévekről és kihívásokkal telt mindennapokról, melyekre igy utólag már nagyon pozitívan, és építően gondolnak.

A végzősdiákok egy kis videó összeállítással és egy prezentációval is motiválták jelenlegi diákjainkat.

A Sikernapon a jelenlegi diákjaink bátran kérdezhettek a végzős diákjainktól. A szót megkapva a diákok arra voltak leginkább kíváncsiak, vajon jó szakmát választottak? Meg fogják találni helyüket a nagyvilágban? Nem választottak esetleg rossz szakirányt?

„A szakmai gyakorlaton megbizonyosodtam róla, hogy a lehető legjobb szakmát választottam.”, „A munkaerő piacon nagy hiány van a mérlegképes könyvelőkért” válaszokkal a lehető legnagyobb biztatást kaphatták a már végzős hallgatóktól.

Ilyen beszélgetések mellett hamar eltelt az idő. Magabiztosan és tapasztalatokkal tele távozhattak hétvégéjükre diákjaink.