A Mennyei Száz Hősök napja

A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felsőfokú Szakképzési Intézetében rendhagyó történelemóra keretein belül megemlékezést tartottunk azon személyekről, akik közvetlenül kapcsolódtak az Euromajdan 2013. decemberi és 2014. februári eseményeihez.

Az emléknapot Ukrajna volt elnöke, 2015. február 11-i rendeletével hozták létre. Emléket állítva ezzel az állampolgárok bátorságának, lelkesedésének, amelynek eredményeként megváltozott az államunk történetének a folyamata. Emlékleztünk városunk hősi halottjaira, közöttük Timoscsuk Mihályra, aki a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán tanult.

A megemlékezés kereteim belül részletesen elhangzott, hogy mik voltak azok a társadalmi-politikai tényezők, amelyek ahhoz vezettek, hogy Kijev főterén a fiatalság, majd később a társadalom minden osztálya képviseltette magát.

A megemlékezés zárásaként egyperces néma csenddel  adóztunk a Mennyei Száz Hősök emléke előtt.

A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Felsőfokú Szakképzési Intézetében rendhagyó történelemóra keretein belül megemlékezést tartottunk azon személyekről, akik közvetlenül kapcsolódtak az Euromajdan 2013. decemberi és 2014. februári eseményeihez.

Az emléknapot Ukrajna volt elnöke, 2015. február 11-i rendeletével hozták létre. Emléket állítva ezzel az állampolgárok bátorságának, lelkesedésének, amelynek eredményeként megváltozott az államunk történetének a folyamata. Emlékleztünk városunk hősi halottjaira, közöttük Timoscsuk Mihályra, aki a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán tanult.

A megemlékezés kereteim belül részletesen elhangzott, hogy mik voltak azok a társadalmi-politikai tényezők, amelyek ahhoz vezettek, hogy Kijev főterén a fiatalság, majd később a társadalom minden osztálya képviseltette magát.

A megemlékezés zárásaként egyperces néma csenddel  adóztunk a Mennyei Száz Hősök emléke előtt.

Gerendely Béla